updated 1:23 PM CEST, Apr 25, 2019
A+ A A-

XIX Targi Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego

Wyróżniony XIX Targi Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego fot.: AB

W Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie rozpoczęły się XIX Targi Książki Historycznej zorganizowane przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Fundację Historia i Kultura przy współpracy Muzeum Historii Polski. Impreza potrwa do dnia 28 listopada 2010 roku (niedziela).

{jumi [*4]}Targi Książki Historycznej to impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym, cyklicznym (odbywa się co roku) i niekomercyjnym (wstęp na targi jest bezpłatny). Towarzyszą jej liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Dzięki bogatemu programowi imprez towarzyszących cieszy się ona dużym zainteresowaniem wśród osób, pasjonujących się historią, a tym samym spełniony zostaje głównym cel jej istnienia jakim jest popularyzacja literatury historycznej.

Każdego roku Targi są nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także miejscem spotkań z wydawcami, wymiany doświadczeń i korzystnych zakupów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wydawców oraz odwiedzających rozszerzono formułę targową o imprezy organizowane poza główną siedzibą targów – między innymi w Domu Spotkań z Historią. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

W tegorocznej edycji weźmie udział 82 wydawców z całego kraju. Dodatkowo po raz pierwszy w ramach Targów odbędzie się I Salon Książki Muzealnej, do którego zgłosiło swój udział prócz Muzeum Historii Polski – 35 polskich muzeów.

Chcąc wyróżnić wkład polskich autorów w popularyzację historii oraz docenić wydawców literatury historycznej, niezależne Jury co roku w czasie Targów przyznaje Nagrodę KLIO w czterech kategoriach:

- autorskiej (indywidualny wkład autora w popularyzację historii),

- edytorskiej (dla wydawcy za wydawanie interesujących serii, cykli, itp.),

- monografii naukowej (merytoryczny wkład w poznawanie historii),

- innej, według uznania Jury lub sugestii sponsorów (np. varsaviana).

 

W skład Jury wchodzą wybitni historycy i osoby popularyzujące historię w mediach:

- prof. dr hab. Tomasz Kizwalter,

- prof. dr hab. Jan Kieniewicz,

- prof. dr hab. Henryk Samsonowicz,

- prof. dr hab. Tomasz Szarota,

- prof. dr hab. Janusz Tazbir,

- red. Marian Turski („Polityka"),

- red. Tomasz Łubieński („Nowe Książki").

Każdego roku na terenie sal targowych rozprowadzany jest Katalog Miłośników Książki Historycznej – podstawowe źródło wiedzy o nowościach i wyjątkowych tytułach z obszaru historii. Targi organizowane są przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Fundację Historia i Kultura i stanowią jeden z głównych celów statutowych obu tych podmiotów.

Miejsce Targów:
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie: Plac Zamkowy 4,


Termin:
25 – 28 listopada 2010 r.


Godziny otwarcia:
10:00 – 18:00

{jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation