updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Goran Bregovic wystąpi w grudniu w Warszawie

Wyróżniony Goran Bregovic goranbregovic.rs Goran Bregovic

W środę 29 grudnia gwiazda i kompozytor muzyki elektronicznej, rockowej i etnicznej Goran Bregović wystąpi o godz. 20.00 w warszawskiej Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Artysta jest symbolem kulturowej mozaiki Bałkanów.

{jumi [*4]}Goran Bregović w swojej twórczości łączy tradycyjne brzmienia ludowe z męskimi chórami i dźwiękami z syntezatora. Do udziału w nagraniach zapraszał wielu znanych wokalistów, takich jak Cesária Évora, Iggy Pop, Sezen Aksu, George Dalaras, Ofra Haza, Scott Walker. Muzyka artysty to synteza cygańskich rytmów i europejskich akordów. Jego twórczość odwołuje się do słowiańskiej tradycji i miłości do rock and rolla i dlatego właśnie w jego utworach słychać wyraźne brzmienie gitary elektrycznej.

W naszym kraju Goran Bregovič ma rzesze fanów, którzy uwielbiają jego twórczość. W Polsce nagrywał m.in. płyty z Kayą i Krzysztofem Krawczykiem. Był też autorem muzyki do polskiego filmu "Operacja Samum" oraz kilkudziesięciu innych filmów.

Bregović najbardziej znany muzyk regionu bałkańskiego, wystąpi w towarzystwie znanej już Orkiestry Weselno-Pogrzebowej. Przedstawi polskiej publiczności swoje największe, popularne w Polsce przeboje, takie jak „Kalashnikov", „Ederlezi", „Gas, Gas, Gas" i „Mesecina" oraz utwory z ostatniego albumu – „Alkohol" To będzie na pewno ciekawy i ważny koncert dla wszystkich fanów artysty.

Bilety na koncert do Sali Kongresowej:
- od 90 do 250 zł.

{jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl