updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Po wiedzę do bielańskiej Mediateki

Usytuowana na warszawskich bielanach Mediateka Start – Meta jest jedną z najnowocześniejszych, skomputeryzowanych instytucji kultury w Europie Środkowo – Wschodniej.

{jumi [*4]}Mediateka START-META przy ulicy Szegedyńskiej 13a w warszawskiej dzielnicy Bielany, to największy w Polsce i trzeci w Warszawie obiekt tego typu. Głównym celem projektu jest rozwój zainteresowań młodzieży związanych z dziennikarstwem i mediami. Dzięki poszerzeniu wiedzy i pogłębieniu umiejętności używania nowoczesnych technologii, młodzież jest w stanie opisać otaczającą ją przestrzeń, ważne problemy i sytuacje, a także nauczyć się reagować na nie. Zajęcia te poza nauką warsztatu dziennikarstwa mają również wykształcić w uczestnikach odpowiednie wzorce reakcji na odbieraną rzeczywistość.

Warsztaty mają nauczyć uczestników zarówno indywidualnej pracy dziennikarskiej, jak i współpracy z innymi członkami redakcji.

Prace nad budową Mediateki trwały 2 lata. Koszt inwestycji wyniósł prawie 15 mln zł., powierzchnia pomieszczeń to około 1400 m2, w zbiorze skomputeryzowanej biblioteki znajduje się 55 tys. woluminów, w tym 5 tys. multimediów. Osoby korzystające z wypożyczalni książek i multimediów będą musiały wykupić abonament: 30 zł - kwartalny, 50 zł - półroczny, 90 zł – roczny. Korzystanie ze wszystkich urządzeń i programów na miejscu jest bezpłatne. W tym samym budynku mieści się też oddział straży miejskiej, który całodobowo będzie strzec bezpieczeństwa na Wrzecionie i w okolicach osiedli.

Mediateka START-META oferuje między innymi:

- IQ Ring, czyli arena zmagań umysłów, gdzie walczy się fair play na argumenty, nie na pięści. Zmagania uczestników IQ Ring będą transmitowane na żywo w Internecie w serwisie dedykowanym użytkownikom Centrum.

- E-Galeria to platforma oparta na systemie komputerowym oraz wyświetlaczach LCD, które mają być umieszczone w wielu miejscach mediateki. Ma dać możliwość interaktywnej prezentacji dzięki pulpitom obok ekranów.Sala Kinoffa, czyli sala multimedialna umożliwiająca projekcje filmów, prezentację twórczości teatralnej, warsztatów artystycznych i organizację imprez kulturalnych.

- Wykrzyknik to miejsce wyładowań negatywnych emocji. Zachęca do wykrzyczenia swoich problemów.

- W punkcie Doradztwa Personalnego można uzyskać pomoc w wyborze szkoły i zdobyciu pracy. Bezpłatne korzystanie z Internetu i zwrot książek będzie możliwy przez całą dobę. W tym celu zainstalowane będą infokioski i trezory (automaty wrzutowe).

- Mediateka ma też wydawać własny kwartalnik, w którym opisywane będą najważniejsze wydarzenia z Bielan oraz prowadzić własną stronę internetową.

{jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl