updated 3:02 PM CET, Nov 16, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Tylko do 8 grudnia aukcja na Wirtualnej Polsce

Wyróżniony od lewej Anna Mirska-Perry - pomysłodawczyni Gali, Sebastian Płachta, Anna Dymna od lewej Anna Mirska-Perry - pomysłodawczyni Gali, Sebastian Płachta, Anna Dymna

Już tylko do 8 grudnia trwa aukcja zdjęć z sesji Anny dla Anny Dymnej. Fotografie z sesji sławnych i lubianych Ann, oryginalne jaśki należące do Michała Bajora, prototypowa biżuteria znanych projektantów – wszystko to można wylicytować na kolejnej aukcji Wirtualnej Polski odbywającej się na rzecz Fundacji „Mimo Wszystko".

{jumi [*4]}Jej celem jest wsparcie: Amandy Kępińskiej i Katarzyny Wolińskiej. Aukcja trwa od 24 listopada do 8 grudnia, w ramach 5. Gali „Anny dla Anny Dymnej", którą honorowym patronatem objęła Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP.

Celem licytacji – podobnie jak tegorocznej gali „Anny dla Anny Dymnej, która 13 grudnia odbędzie się w warszawskim Polonia Palace Hotel – jest zgromadzenie środków na pomoc dwóm podopiecznym Fundacji „Mimo Wszystko": Amandzie Kępińskiej i Katarzynie Wolińskiej. Zdjęcia znanych Ann zostaną opatrzone autografami. Autograf Michała Bajora również będzie dołączony do każdego z jaśków, który artysta przekazał na aukcję.

Zwycięzcy licytacji otrzymają ponadto zaproszenie na Galę Anny dla Anny Dymnej.

Licytacja odbywa się pod adresem www.annydlaanny.wp.pl

Anna Mirska-Perry, inicjatorka gal „Anny dla Anny Dymnej" i pomysłodawczyni sesji fotograficznej, z której zdjęcia są teraz sprzedawane:

– Chciałam pokazać kobiety sukcesu, Anny, które są zdeterminowane, silne, ale także czułe na los innych. Anny na fotografiach kontrastują z mglistym, industrialnym tłem, które ma odzwierciedlać trudny świat osób niepełnosprawnych. Zakupione zdjęcia będą stanowiły przepiękny i unikalny prezent gwiazdkowy. Te fotografie, jako pojedyncze zdjęcie bądź cały album z kolekcji limitowanej wydanej w skórze, nie tylko będą dekoracją wnętrz, ale ich nabywcy staną się właścicielami unikalnych przedmiotów, równocześnie robiąc coś dobrego dla drugiego człowieka. A przecież właśnie o to chodzi w świętach Bożego Narodzenia.

Największą perełką aukcji jest ponadczasowy album Anny dla Anny Dymnej, przygotowany specjalnie z okazji jubileuszu Gali „Anny dla Anny Dymnej".

Publikacja ta wydana jest w skórze (30 x 30 cm) w ilości limitowanej 15 szt. i zawiera:
1. Wstęp napisany przez Annę Mirską-Perry – inicjatorkę i organizatorkę gal „Anny dla Anny Dymnej";
2. Zdjęcia z niepowtarzalnej sesji zdjęciowej wspaniałych Ann, a w szczególności: Dymnej, Dereszowskiej, Popek, Korcz, Guzik, Maruszeczko, Samusionek oraz Mirskiej-Perry. W tym foto albumie znajdują się zarówno zdjęcia grupowe jak i pojedyncze ujęcia pięknych pań. Autorami zdjęć są: Magdalena i Adam Lewanowiczowie;
3. Wypowiedzi bohaterek albumu.

W produkcję albumu zaangażowanych było aż pięćdziesiąt osób.

Dodatkowe informacje dotyczące wykonania albumu Anny dla Anny:
Foto album został naświetlony na prawdziwym, jedwabistym papierze fotograficznym. Sztywne, grube kartki albumu złożone przy użyciu specjalnej metody introligatorskiej, oraz skórzana oprawa z wytłoczonym logo nadają temu albumowi niepowtarzalny charakter. Album zapakowany jest w ekskluzywne czarne etui. Druk i oprawa albumu wykonana została przez Digitalalbum.pl producenta ekskluzywnych foto albumów i foto książek.

Fotografie znanych Ann: Magdalena i Adam Lewanowiczowie

Michał Bajor o przekazanych na aukcję jaśkach:

– Jaśki mają dla mnie sporą wartość sentymentalną. Przed prawie dwudziestoma laty zacząłem je otrzymywać od pani Marioli Kuźmy, mojej fanki z Bielska-Białej. Są one ręcznie haftowane fragmentami utworów, jakie wykonuję, oraz imionami i nazwiskami ich autorów. Przez te wszystkie lata uzbierało się kilkadziesiąt takich pięknych, różnokolorowych jaśków. Większość z nich postanowiłem przekazać na aukcję charytatywną Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko". Podziękowania za ten dar należą się przede wszystkim pani Marioli, bo to dzięki jej pracy potrzebujący otrzymają wsparcie.

Szczegółowe informacje o 5. Gali „Anny Dla Anny Dymnej: www.annydlaanny.pl

Fotografie jaśków: Małgorzata Trebert

Informacje o Gali:

Wielka Gala Anny dla Anny Dymnej to wydarzenie dobroczynne, cykliczne, którego celem jest wsparcie podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko", zainicjowane i organizowane przez Annę Mirska-Perry (na co dzień COO w IN-VI Investment Vision AG: www.in-vi.com). Stałymi elementami Gali są: aukcja charytatywna, koncerty, pokazy mody oraz oczywiście bankiet i losowanie nagród. Cechą charakterystyczną uroczystości jest obecność wielu znanych z pierwszych stron gazet Ann, które uczestniczą w niej osobiście, pomagają prezentować sprzedawane podczas aukcji przedmioty oraz często same występują czy prowadzą to wydarzenie. Za każdym razem Galę uświetnia obecność Anny Dymnej, która przyjeżdża z Krakowa i razem z warszawskimi Annami nie tylko koncentruje się na tym, aby podczas aukcji zaprezentować z najlepszej strony sprzedawane precjoza, ale zawsze pozostawia gościom przesłanie, którego nie sposób zapomnieć i które zmienia nasze spojrzenie na świat.

Jak do tej pory odbyły się już cztery takie spotkania Ann (2004, 2005, 2006 oraz 2007). W tym roku, jak i w latach ubiegłych na uroczystą Galę „Anny dla Anny" przyjedzie Anna Dymna. Podczas aukcji dobroczynnej, będącej głównym punktem programu, Annę Dymną wspierać będą inne sławne Anny. Zaproszone są m.im: Anna Dereszowska, Anna Korcz, Anna Samusionek, Anna Marszałek, Anna Majcher, Anna Maruszeczko, Anna Powierza, Anna Czarnecka, Anna Guzik, Anna Popek, Anna Przybylska, Anna Dąbrowska, Anna Kuczyńska i inne wspaniałe Anny.

Partnerem Gali, jak co roku, jest AM Art-Media Agencja PR Sp. z o.o.

Patronami medialnymi Gali są: Rzeczpospolita, Sukces, Radio PIN, TVP 2, TVP Warszawa, Rewia, Styl.pl, Elle, Gentelman, Show, Home & Market, Sophistifashion.pl oraz Wirtualna Polska.

Sponsorami i Partnerami Gali są: Impel Cleaning, Investment Environments (IN-VI), Syrena Films, Koleje Mazowieckie, PKO BP Inwestycje, Acciona Nieruchomości, Swissmed Centrum Zdrowia.

{jumi [*8]}

Warszawa