Wydrukuj tę stronę
niedziela, 05 grudzień 2010 21:19

Sukces charytatywnej aukcji w Hotelu Polonia Palace Wyróżniony

Napisane przez Kinga Wesoły
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
"Pejzaż" prof. Tadeusza Dominika - jedna z najciekawszych prac wystawiona na niedzielnej aukcji. "Pejzaż" prof. Tadeusza Dominika - jedna z najciekawszych prac wystawiona na niedzielnej aukcji.

W Sali Ludwikowskiej Hotelu Polonia Palace odbyła się dziś specjalna charytatywna aukcja dzieł malarskich, rzeźby oraz artystycznych haftów na rzecz rehabilitacji Michała Kłysa. Aukcję poprowadziła Dorota Stalińska. Sprzedano wszystkie wystawione prace i zebrano na rzecz Michała blisko 40.000 zł.

{jumi [*4]}Organizatorem całej akcji była warszawska Galeria Delfiny. Na aukcji wystawiono 33 prace uznanych polskich artystów. Co rzadko się zdarza wszystkie zaprezentowane dzieła sztuki znalazły swoich nabywców. Najbardziej zażarty pojedynek został stoczony o obraz olejny "nr 5" Anny Alicji Trochim, który sprzedano za najwyższą wylicytowaną dziś na aukcji kwotę 3.200 złotych. Dużym zainteresowaniem cieszył się też m.in: obraz olejny "Świtem" Aliny Dorady-Krawczyk, tkanina artystyczna (haft) "Wspomnienia lata" Delfiny Krasickiej, pastel "Zamek w Ferrarze" Dariusza Kowalskiego, grafika "Pejzaż" prof. Tadeusza Dominika, olej "Pompeje" Zbigniewa Nowosadzkiego, akryl "Tańczące" Barbary Redlińskiej i litografia "Wędrowcy" Anny Jelonek-Sochy.

To był rutynowy trening. W 2002 roku na obozie sportowym, 18-letni wówczas Michał Kłys, trenował rzut młotem. Wyróżniał się spośród innych sportowców, a trenerzy i wychowawcy Michała byli zgodni, że ten młody zawodnik ma w sobie potencjał, który na pewno wykorzysta kiedyś dla dobra polskiej reprezentacji. Prawie w tym samym czasie Kamila Skolimowska odbierała właśnie srebrny medal na Mistrzostwach Europy w Monachium w tej konkurencji. Wystarczyła jednak chwila, aby przekreślić plany i marzenia. Niefortunny rzut młotem sprawił, że Michał uległ wypadkowi. Młot o sile 600 kg uderzył go w skroń. Od tego dnia na siedem długich miesięcy zawodnik stracił kontakt ze światem, zapadł w śpiączkę. Po jego wybudzeniu okazało się, że przed nim jest jeszcze długa i monotonna walka o prawdziwy powrót do życia i zdrowia. Dziś, Michał ma 26 lat i cały czas przebywa w Zakładzie Opieki Społecznej przy ul. Szubińskiej 4 w Warszawie.

Pełna lista autorów i ich prac:

1. Sylwester Ambroziak (rysunek) - Bez tytułu / tusz chiński / 29,5 x 21 cm / 2001

2. Bożena Biskupska (rzeźba) - Z cyklu Wytyczanie obrazu / beton / metal / 40 x 26 x 4 cm / 1997- 99

3. Alina Bloch (malarstwo) - Kompozycja malarstwo na jedwabiu / 60 x 50 cm / 2007

4. Jolanta Caban (malarstwo) - Idąc olej / 30 x 40 cm / 2009

5. Krzysztof Ćwiertniewski (fotografia) - Portret II fotografia / 29 x 29 cm / 2009

6. Ewa Czuchaj (malarstwo) - Bez tytułu olej 30 x 40 / 2009

7. Mariusz Dąbrowski (malarstwo) - Kanapa olej / 50 x 65 cm / 2004

8. Tadeusz Dominik (grafika) - Pejzaż grafika komputerowa / 40 x 75 cm / 2000

9. Alina Dorada - Krawczyk (malarstwo) - Świtem / olej / 70 x 90 cm / 2007

10. Magdalena Hajnosz (malarstwo) - Ploteczki 2, z serii " Między nami kobietami, czyli babskie plotki" / akryl na płótnie / 50 x 40 / 2009

11. Wiesław Janasz (rzeźba) - Powitanie ceramika / bisquit, 25 x 15 x 10 cm, 2010

12. Anna Jelonek - Socha (grafika) - Wędrowcy (II) litografia / 48 x 60 cm / 1990

13. Andrzej Kasten (grafika) - Akt monotypia / grafika / 38 x 28 cm 1985

14. Roman Kirilenko (fotografia) - Kampinos / fotografia / 40 x 50 cm / 2007

15. Dariusz Kowalski (pastel) - Zamek w Ferrarze pastel / 44 x 65 cm / 2007

16. Delfina Krasicka (tkanina) - Wspomnienie lata haft / 80 x 54 cm / 2001

17. Tamara Maj (tkanina) - Mały problem z cyklu meandry życia / tkanina / 40 x 75 cm (dyptyk) / 2002

18. Grzegorz Mazurek (fotografia) - od A do Z / druk cyfrowy / 50 x 70 cm / 2010

19. Ewa Miazak (malarstwo) - x6 akryl / 44 x 47 cm (6x) / 2005

20. Zbigniew Nowosadzki (malarstwo) - Pompeje olej / 33 x 27 cm 2010

21. Jolanta Owidzka (akwarela) - Pejzaż morski technika własna / 50 x 64 cm / 2005

22. Teresa Pastuszka Kowalska (rzeźba) - Usadowiona ceramika angobowana / 23 x 17 x 10 / 1990

23. Mirosław Pawłowski (grafika) - Kamuflaż - Kod grafika cyfrowa / 100 x 150 / 2009

24. Ewa Pazyna (rysunek) - Trawy, XII technika własna / 30 x 21 cm / 2002

25. Barbara Pszczółkowska - Kasten (malarstwo) - Pejzaż olej / 74 x 91 cm 2002

26. Barbara Redlińska (malarstwo) - Tańczące akryl / 30 x 40 cm / 2009

27. Marek Ruff (malarstwo) - Oaza z cyklu Tapira akryl / 61 x 150 cm / 2009

28. Grażyna Samulska (rysunek) - Tryk / rysunek / 20 x 20 / 2006

29. Grzegorz Śmigielski (malarstwo) - Jestem na wodzie olej na płótnie / 33 x 41 cm / 2010

30. Grzegorz Szkopowicz (rzeźba) - Komu w drogę temu czas brąz / 45 x 30 x 27 cm / 2010

31. Anna Alicja Trochim (malarstwo) - nr 5 olej / 115 x 115 cm / 2010

32. Stanisław Trzeszczkowski (malarstwo) - Bez tytułu malarstwo na jedwabiu / 70 x 50 cm / 2006

33. Maria Żmuda (malarstwo) - Chopin ivorine - akwarela miniatura / 2010

Galeria Delfiny:

Od ponad 10 lat działa w Warszawie Galeria Delfiny zwana niekiedy Salonem artystycznym polskiej stolicy. Galeria, w której zaprezentowano dotychczas ponad 100 wystaw wybitnych artystów z kraju i zagranicy. Galerię tę założyła pochodząca z Argentyny i wychowana we Francji – tkaczka artystyczna Delfina z Orłowskich Krasicka. Wraz z malarką, Anną Alicją Trochim i zaprzyjaźnionymi artystami z grupy Via Varsovia. Delfina Krasicka eksponowała za granicą, m. in. we Francji, Ameryce Łacińskiej, na Litwie i Łotwie, prace czołowych polskich artystów z dziedziny malarstwa, grafiki i rzeźby. Więcej informacji na stronach internetowych Galerii Delfiny pod adresem www.galeriadelfiny.eu

 {jumi [*8]}

Artykuły powiązane

© 2019 KURIER365.PL