updated 3:09 PM CET, Jan 21, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Trzy paski narozrabiały

Wyróżniony Artysta malujący graffiti Fot. Wikipedia Artysta malujący graffiti
Pod wpływem protestów warszawiaków wstrzymano zamalowywanie największej galerii graffiti w Polsce na murze służewieckim. Niestety do niedzielnego popołudnia 500 metrów bieżących malowideł zniknęło pod czarną farbą.

Firma Adidas zapomniała o poszanowaniu sztuki ulicy w formie {jumi [*4]}graffiti i street art. Wyjątkowość, tego malowniczego muru została w znacznej części bezmyślnie zniszczona. Nie wiadomo, co miała przedstawiać szykowana w tym miejscu reklama. Prawdopodobnie napis zacznij myśleć!
Niezadowoleni z pomysłu Warszawiacy opublikowali setki komentarzy na oficjalnym profilu Adidasa za przerwaniem niszczenia ulicznej sztuki. Także na portalu społecznościowym Facebook i i inych stronach internetowych domagano się przerwania prac.
W niedzielę firma Adidas postanowiła zareagować na tę falę niezadowolenia i wstrzymała malowanie muru.
Adam Malczak, przewodniczący młodzieżowej Rady Warszawy stwierdził, że w jego ocenie, akcja podjęta bez wcześniejszej zapowiedzi, bez uwzględnienia jakiejkolwiek opinii, podyktowana prawdopodobnie wyłącznie kalkulacją biznesową i umowami z właścicielem Toru, była bezsensownie wymierzona w coś, co przez wiele lat tworzyło klimat tej części naszego miasta i stało się w pewien sposób wspólną wartością mieszkańców Warszawy, a na pewno tej części z nich, którzy identyfikują się z kulturą streetartową. Jedno jest pewne, firma adidas powinna przeprosić i modlić się, żeby mieszkańcy stolicy, chcieli w dalszym ciągu, nosić ubrania z logiem trzech pasków.
{jumi [*7]}

Warszawa