updated 4:01 PM CET, Jan 16, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Spotkanie z Marcinem Wolskim w Empiku

Wyróżniony Spotkanie z Marcinem Wolskim w Empiku

Wydawnictwo czerwone i czarne zaprasza na promocję najnowszej książki Marcina Wolskiego do warszawskiego Empiku na Wschodniej Ścianie. Wieczór autorski odbędzie się o godzinie 18.00 w najbliższy czwartek (7 kwietnia 2011 roku). Powieść "13 gabinet" to satyryczny obraz 3 Rzeczpospolitej, ukończony 1 kwietnia ubiegłego roku i wstrzymany na rok.

{jumi [*4]}Najnowsza powieść Marcina Wolskiego "13 gabinet" jest tak śmieszna, że, nie mogła być wydana po 10 kwietnia 2010 roku. A właśnie wtedy miała trafić do czytelników. Jej autor wchodzi za kulisy rządu Donalda Tuska i Pałacu Prezydenckiego, gdy jeszcze rządził tam Lech Kaczyński. W tej zabawnej, inteligentnej grotesce śmiejemy się ze wszystkich - i z Tuska, i ze Schetyny, ale też z Lecha Kaczyńskiego i jego brata Jarosława.

Autor: Marcin Wolski

Tytuł: 13. gabinet

Cena: 39.90

Marcin Wolski (za Wikipedia) – polski pisarz, dziennikarz i satyryk. Ukończył historię na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutował w 1966 w piśmie Szpilki. Otrzymał wiele nagród za teksty satyryczne, a także był trzykrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za satyryczne utwory fantastycznonaukowe. Wolski jest stałym felietonistą w "Gazecie Polskiej", "Wprost" i "Tygodniku Solidarność". Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Wolnego Słowa.  Przez wiele lat współpracował z Programem 3 Polskiego Radia, gdzie od ok. 1974 do 13 grudnia 1981 prezentowana była audycja satyryczna "60 minut na godzinę". W latach 1989-2009 tworzył cotygodniową audycję "ZSYP" w Programie 1. Polskiego Radia.

 {jumi [*8]}

Warszawa