updated 10:57 AM CEST, Apr 24, 2019
A+ A A-

Nowa Prawica w natarciu

Wyróżniony Janusz Korwin-Mikke lider UPR-WiP - organizator Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke lider UPR-WiP - organizator Kongresu Nowej Prawicy
Po sobotnim Kongresie Nowej Prawicy nowa nadzieja wstąpiła w serca zwolenników liberalnej prawicy spod znaku Janusza Korwina-Mikke. Ponad dwa tysiące osób wzięło udział w sobotę w I Kongresie Nowej Prawicy, który miał miejsce w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Zjazd został zorganizowany przez partię UPR-WiP, której lideruje Janusz Korwin-Mikke.

{jumi [*4]}Kongres Nowej Prawicy, który zgromadził różne prawicowe środowiska polityczne, miał charakter szerokiej debaty na temat obecnej gospodarczej i politycznej sytuacji Polski oraz jej przyszłości. Głos w dyskusji zabrali m.in. lider UPR-WiP Janusz Korwin-Mikke, ekonomista profesor Krzysztof Rybiński, poseł PJN Adam Sośnierz. W kongresie udział udział też wzieli m.in. redaktorzy Rafał A. Ziemkiewicz i Tomasz Sommer, były poseł LPR Krzysztof Bosak, były poseł PiS Artur Zawisza, były minister obrony narodowej Romuald Szeremietiew.

Janusz Korwin-Mikke w trakcie swojego wystąpienia podkreślił, że aby Polska stała się państwem na miarę XXI w. należy m.in. radykalnie ograniczyć liczbę urzędników. Według Korwina obecna rządząca władza wyłudza większe pieniądze od Polaków - poprzez podatki - niż działo się to za hitlerowskiej okupacji. - Do tego nasz rząd te pieniądze marnuje, dlatego należy obalić te nieludzkie państwo - postulował lider UPR-WiP.

Inne postulaty Janusza Korwina-Mikke to m.in. zniesienie przymusu ubezpieczeń zdrowotnych i wprowadzenie ustawowego zakazu zadłużania państwa, a także wspomniana już wcześniej likwidacja złodziejskiego podatku od dochodu (CIT i PIT). Następny z prelegentów, profesor Krzysztof Rybiński, krytykował obecną koalicję rządzącą, za zadłużanie naszego państwa w takim samym tempie jak Edward Gierek. - Zadłużanie tego drugiego skończyło się bankructwem kraju, zadłużanie premiera też może się tym skończyć.

Kolejny gość kongresu poseł Adam Sośnierz zauważył że praca posłów jest bardzo utrudniona przez styl uchwalania ustaw przez koalicję rządzącą. - W tym ADHD administracyjnym nie da się połapać. Tego ludzki rozum, rozum posła nie pojmie, ile my tam rzeczy uchwalamy. Nawet nie wiemy, co uchwalamy - skarżył się publicznie poseł - Nie dalej jak wczoraj dowiedziałem się, że uchwaliliśmy coś, co gdybyśmy wiedzieli, co uchwalamy, bylibyśmy przeciwni. Ale jest taki natłok, że nawet praca 24 godziny na dobę nie wystarczyłaby, żeby to wszystko przeczytać i omówić. Najwyższy czas ograniczyć to ustawodawstwo- apeluje lider PJN.

{jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation