updated 1:57 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Wesołe Lato w mieście

Wesołe Lato w mieście Fot. mat. prom.

Wakacje w Warszawie wcale nie muszą być nudne. 27 czerwca rusza „Lato w mieście".W tym roku formuła akcji ma być odświeżona. Ratusz postanowił zainwestować nią 10 milionów zł, zapewniając m.in. warsztaty, pikniki i wejściówki do Centrum Nauki Kopernik.

Dwumiesięczny okres wakacji rozpocznie, 28 czerwca koncert inauguracyjny na Agrykoli. Później, aż do 31 sierpnia, mieszkańcy stolicy będą mieli okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych, koncertach, wystawach zdjęć, konkursach czy projekcjach filmowych na świeżym powietrzu.
Specjalnie dla dzieci, przy szkołach i przedszkolach mają działać punkty pobytu dziennego, w założeniu funkcjonujące podobnie do świetlic. Nieodpłatnie mają być też otwarte obiekty sportowe – baseny, hale i boiska.
Specjalne atrakcje przewidziane są w związku z prezydencją Polski w Radzie UE. Z tej okazji 1 lipca, na Mariensztacie ma odbyć się koncert „EUgeniusz". Przygotowane będą także warsztaty poświęcone tematyce demokracji i Europy.
W sumie oferta „Lata w mieście" liczy kilkaset propozycji na wykorzystanie wakacyjnego czasu. Ratusz przewiduje, że w przygotowanych zajęciach będzie brało około 70 tysięcy Warszawiaków dziennie. Swoje obiekty postanowiły udostępnić wszystkie dzielnice stolicy, ale w
programie przewidziane są także imprezy wyjazdowe.

Please provide full Credentials Infomation