updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Ekologia jest modna i skuteczna

  • Napisane przez mroz / Gazeta Finansowa
  • Dział: Biznes
Wyróżniony Podczas tradycyjnego mycia zużywamy 150 litrów wody, podczas gdy to samo mycie parą pochałnia zaledwie 3 litry. fot.: RB Podczas tradycyjnego mycia zużywamy 150 litrów wody, podczas gdy to samo mycie parą pochałnia zaledwie 3 litry.
Coraz częściej wyłączamy światło w pustym pokoju, segregujemy śmieci jak również inwestujemy w sprzęt AGD i RTV z funkcją oszczędzania energii. Jesteśmy coraz bardziej ekologiczni – wynika z badań redakcji portalu Kurier365.pl.

{jumi [*4]}- Świadomość potrzeby życia w zdrowym otoczeniu staje się po prostu modna – mówi Tomasz Brzozowski, redaktor naczelny portalu. – Dajemy temu wyraz poprzez proste i niewymagające trudu czynności jak np. oddzielny domowy pojemnik na szkło.

Co ciekawe, coraz częściej szczególną uwagę poświęcamy działaniom proekologicznym firm, z których usług korzystamy najczęściej. – Ochrona środowiska to nasz priorytet – mówi Robert Bereza, właściciel samochodowej myjni parowej przy ul. Modlińskiej 263 w Warszawie. – Nasz model biznesowy jest w równej mierze nastawiony na zysk i ekologię.

Użycie pary zamiast wody, to wciąż jeszcze nowość na polskim rynku. Warto jednak wiedzieć, że taka metoda jest o wiele efektywniejsza szczególnie, jeśli chodzi np. o elementy elektroniczne czy mycie silnika auta. Sucha para pod wysokim ciśnieniem czyści zarówno powierzchnie płaskie jak też dociera do trudnodostępnych miejsc. Zwolenników ekologii oprócz oczywistej oszczędności wody powinien przekonać też fakt, że podczas takiego zabiegu nie wytwarzają się ścieki i nie używa się detergentów.

Wiecej informacji o zaletach ekologicznych myjni na stronie: www.ekomyj.com

{jumi [*8]}

 

Please provide full Credentials Infomation