updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Ciesz się latem - bezpieczne wakacje

Zaczynamy wakacje! Fot. mat. prom. Zaczynamy wakacje!

Inicjatywa Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w m. st. Warszawie w ramach Akcji „Lato w Mieście 2011", ma na celu propagowanie bezpiecznego odpoczynku przez promocję zajęć sportowych i kulturalnych oraz eliminowanie ryzykownych zachowań. Piknik inaugurujący odbędzie się 28 czerwca (wtorek) w Parku Agrykola.


W ramach pikniku przewidziane są zajęcia dla dzieci, poświęcone tematyce prozdrowotnej, gry i zabawy z nagrodami. Program „Ciesz się latem – bezpieczne wakacje" jest skierowany do młodszych (dzieci i młodzież) {jumi [*4]}i starszych (opiekunów, wychowawców, koordynatorów akcji w dzielnicach oraz rodziców) uczestników Akcji „Lato w Mieście 2011" organizowanej na terenie miasta stołecznego Warszawy. Program ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat zagrożeń, które mogą się pojawić podczas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży poza domem.
Dla wszystkich chętnych, którzy odwiedzą stoisko PSSE w godzinach 10 – 14, przygotowane zostały konkursy i zagadki o tematyce zdrowotnej. Na miejscu obecni będą pracownicy oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w m. st. Warszawie, którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania osób zainteresowanych oraz będą udzielać instruktarzu na temat bezpiecznych zachowań w czasie wakacji.
Zagadnienia, które będą poruszane to m.in.:
„Bezpieczne korzystania z kąpieli słonecznych";
„Profilaktyka chorób odkleszczowych - KZM, Borelioza";
,,Masz wybór. Stop narkotykom" ;
„Płytka wyobraźnia to kalectwo".
Specjalnie dla dzieci przewidziane zostały także konkursy i gry z drobnymi upominkami i gadżetami oraz takie atrakcje jak m.in.: malowanie na szkle. Młodsze dzieci będą malować owoce i warzywa, dla starszych przygotowane zostały krzyżówki.
Odwiedzając stoisko Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej będzie można dowiedzieć się więcej na temat profilaktyki chorób odkleszczowych oraz m.in. o kleszczowym zapaleniu mózgu - niebezpiecznej dla zdrowia chorobie ośrodkowego układu nerwowego.
Na kontakt z kleszczami (i wirusem KZM) szczególnie narażone są osoby aktywnie spędzające czas na świeżym powietrzu. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, zwłaszcza teraz, gdy więcej czasu spędzamy aktywnie i na świeżym powietrzu. Zbliżające się wakacje, weekendy na wsi lub działce, kolonie lub obozy letnie, ale również spacery i pikniki w parkach miejskich, w dużym stopniu zwiększają ryzyko zarażenia się wirusem. Główny Inspektorat Sanitarny szczególnie zaleca szczepienia ochronne młodzieży oraz turystom i uczestnikom obozów i kolonii. {jumi [*7]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl