updated 4:42 PM CET, Jan 19, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Korwin Mikke walczy z histerią CO2

  • Napisane przez Janusz Korwin Mikke
  • Dział: Biznes
Wyróżniony Prezes Kongresu Nowej Prawicy - Janusz Korwin Mikke Prezes Kongresu Nowej Prawicy - Janusz Korwin Mikke

Kongres Nowej Prawicy popiera odmowę Rządu III Rzeczypospolitej – dalszego poszerzania „walki z emisją CO2". Ta „walka" już kosztowała Polskę setki miliardów złotych. Nie można dopuścić, abyśmy wyrzucali w błoto kolejne dziesiątki miliardów.

{jumi [*4]}Kongres Nowej Prawicy uważa, że Polska nic nie zyskuje dzięki temu, że III RP objęła prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. III Rzeczpospolita musi zachować się uczciwie i neutralnie – a więc nie może wykorzystywać tej pozycji do załatwiania polskich spraw – zresztą nie ma do tego żadnych narzędzi.

Jest jednak jedna sprawa, którą poprzez prezydencję można by załatwić – i która zyskałaby nam poklask. Proponuję, by III RP skierowała do postępowania prokuratorskiego sprawę afery z rzekomą „epidemią świńskiej grypy". Rozkradziono wtedy lub zmarnowano miliardy Euro na zakup niepotrzebnych szczepionek – i sprawie ukręcono głowę.

Rząd III RP ma w tej sprawie czyste ręce – domaganie się wszczęcia śledztwa w tej sprawie na poziomie europejskim przysporzyłoby nam wiele sympatii - pisze w specjalnym oświadczeniu lider Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin Mikke.

{jumi [*8]}

Warszawa