updated 1:23 PM CEST, Apr 25, 2019
A+ A A-

Skwer z gwiazdami

Wyróżniony Rysunek na murze przedstawiający parę tańczącą tango. Fot. Wikipedia Rysunek na murze przedstawiający parę tańczącą tango.

Bardzo ciekawie zapowiadają się najbliższe dwa tygodnie w Skwerze na ul. Krakowskie Przedmieście 60a. Zagrają m.in. Janek Młynarski Combo i PabloPavo.


Janek Młynarski Combo to czasem trio, czasem kwartet, a czasami kwintet {jumi [*4]}muzyczny grający prawdziwą warszawską nutę. Formacja narodziła się spontanicznie z inicjatywy Janka Młynarskiego (śpiew) i kolegów: Piotrka Zabrodzkiego (klawiszowe i gitarowe), Mariana Wróblewskiego (strunowe) i Lesława Mateckiego-człowieka legendy (strunowe). W repertuarze zespołu znajdują się różne stare piosenki z warszawskich ulic i dansingów. Piosenki czasów prosperity i beztroski. Na koncert zapraszamy już 21 lipca, o godz. 20.

Warszawiak Pablopavo
Pablopavo urodził się w marcu siedemdziesiątego ósmego roku. Nie przejawiał żadnych talentów muzycznych aż do roku dziewięćdziesiątego trzeciego, kiedy to z kolegami ze szkoły założył pierwszy zespół prawdopodobnie w celu zwiększenia swoich szans u dziewcząt.
Około roku dziewięćdziesiątego ósmego Pablopavo został nieformalnym członkiem nieformalnej grupy muzyczno-eksperymentalno-zabawowej Antikonsjum. Pozostał nim do dziś. Na początku tysiąclecia powstaje zespół Saduba, gdzie jest wokalistą i gitarzystą, a chwilę później Zjednoczenie sound system. Zjednoczenie od dziesięciu niemal lat propaguje muzykę jamajską w wydaniu soundsystemowym (selektor + wokaliści) w Warszawie, Polsce i tu i ówdzie dalej.
W roku 2001 powstaje zespół Magara, w którym Pablopavo pełni funkcję gitarzysty i wokalisty. W 2003 powstaje Vavamuffin. Zespół zdobywa niejaki rozgłos i nagrywa 3 płyty (Vabang!, Dubang!, Inadibusu). Vavamuffin dało do dziś około 400 koncertów w Radomiu, Londynie, Mochnaczce Górnej, Addis Abebie, Berlinie, Płocku, Zakopanem, Helsinkach i innych eleganckich miastach.
W roku 2009 ukazuje się pierwsza "solowa" płyta nagrana pod szyldem: Pablopavo i Ludziki. Podoba się fajnym chłopakom i inteligentnym dziewczynom.
Pablopavo pojawił się gościnnie na mniej więcej trzydziestu krążkach innych wykonawców. Pablopavo raczej Cię lubi i zaprasza na wszelkie możliwe koncerty z jego udziałem.
Koncert: 28 lipca, godz. 20

LETNIE MILONGI NA SKWERZE – 15, 22, 29 lipca, godz. 19.30
Projekt "Letnie Milongi na Skwerze" to niebywała okazja do zobaczenia pokazów tanga argentyńskiego i poznania tajników tego niezwykłego tańca. Specjalnie dla Państwa po każdym pokazie odbędzie się lekcja dla początkujących. Po lekcji zapraszamy do wspólnego i aktywnego spędzenia wieczoru na Milondze.
Tango argentyńskie u swego zarania tańczone było na placach, ulicach i skwerach Buenos Aires. Razem postaramy się stworzyć i przenieść atmosferę słodkiego Buenos na Skwer- filię Centrum Artystycznego Fabryki Trzciny, przy Krakowskim Przedmieściu w lipcowe i sierpniowe piątkowe wieczory.

SPACERY ZE SKWEREM – 21, 28 lipca, godz. 20.00
Co drugi tydzień przewodnicy proponują tym razem wycieczkę rowerową, dzięki czemu w krótkim czasie da się zobaczyć bardziej oddalone od siebie miejsca.
21.07 godz. 20:00 Hej, góry nasze góry (wycieczka rowerowa) Spotkanie: ul. Batorego róg Puławskiej
28.07 godz. 20:00 Serce w plecaku: miłosne historie z czasów Powstania Warszawskiego Spotkanie: ul. Wilcza róg al. Ujazdowskich

CINEMA SILENT - 23 lipca godz. 21.00
Spotkania w ramach projektów Cinema Silent to projekcje filmów odbywające się na świeżym powietrzu z użyciem słuchawek. Wszystkie osoby uczestniczące w seansie przed wejściem otrzymują słuchawki bezprzewodowe i w nich zasiadają do seansu. Jest to niezwykle atrakcyjna forma zarówno dla gospodarzy miejsca, w którym organizowany jest seans, jak również dla samych widzów, których w trakcie seansu nie rozpraszają żadne bodźce dźwiękowe z zewnątrz. Nikogo nie obowiązuje też wtedy cisza nocna!

23 lipca, godz.21:00 - "I twoją matkę też" Reżyseria: Alfonso Cuarón

Życiem Julia (Gael García Bernal) i Tenocha (Diego Luna), jak wszystkich siedemnastolatków, rządzą hormony, przyjaźń i pragnienie osiągnięcia dorosłości. Pewnego świątecznego popołudnia poznają piękną, 28-letnią Hiszpankę, Luisę (Maribel Verdú), którą kokietują z klasą i wdziękiem typowymi dla młodzieży w ich wieku. W żartach zapraszają ją w podróż na wyimaginowaną plażę, zwaną Boca del Cielo (Usta Niebios). Luisa grzecznie ich ignoruje, potem rozchodzą się każde w swoją stronę i wydaje się, że cała sprawa odchodzi w niepamięć. Jednakże Luisa dostaje bardzo złe wiadomości. W obliczu potrzeby zmian w swoim życiu, odnajduje chłopców i przyjmuje ich zaproszenie. Cała trójka wyrusza w podróż, która zmieni na zawsze ich życie, prowokując konflikt pomiędzy niewinnością, seksualnością a przyjaźnią.

CYKL „CHOPIN NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU"
16, 23, 30 lipca, godz. 16:00
We wszystkie soboty lipca i sierpnia o godzinie 16.00, na 4 małych scenkach (przy Kolumnie Zygmunta, na scenie Skweru, przy Hotelu Europejskim i przy Pomniku Kopernika) odbędą się koncerty chopinowskie w klasycznym wykonaniu Julii Singalewicz i absolwentów Akademii Muzycznej.

MUZYKA NA TRAKCIE KRÓLEWSKIM - Festiwal Zespołów Kameralnych 2011 – 17, 24, 31 lipca godz. 13.00
W zbliżającym się sezonie letnim, podobnie jak w latach ubiegłych, melomani Warszawy i turyści licznie odwiedzający stolicę będą mogli skorzystać z atrakcyjnej propozycji kulturalnej jaką będzie kolejny Festiwal Zespołów Kameralnych. W jego ramach po raz kolejny realizowany będzie cykl Muzyka na Trakcie Królewskim.
Wśród wykonawców tegorocznej edycji pojawią się znakomite polskie i zagraniczne zespoły i orkiestry kameralne: stali wykonawcy Festiwalu - Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej a ponadto: Gliwicka Orkiestra Kameralna, Warszawscy Soliści CONCERTO AVENNA, Tomasz Bielski Jazz Orchestra, Villa Musica Baroque Ensemble, kwintet dęty drewniany GRUPPO DI TEMPERA, kwartet smyczkowy PRIMA VISTA, kwartet smyczkowy QUATUOR EUROPA (Belgia, Hiszpania, Polska, Rumunia/).
Tytuł każdego z koncertów pozwoli słuchaczom wcześniej poznać jego charakter. Wybitni soliści: Jan Stanienda, /skrzypce/, Antoni Wierzbiński /flet/, Władysław Kłosiewicz /klawesyn/, Wojtek Mrozek /klarnet/ ,Anna Kowalska /gitara barokowa/, Anton Birula (Rosja) /gitara barokowa, teorba/ z towarzyszeniem znakomitych zespołów kameralnych - w różnorodnym składzie wykonawczym - wystąpią z bardzo urozmaiconym programem, starannie dobranym tak aby trafić w gusta jak najszerszego grona słuchaczy.
Podczas prezentacji programów złożonych głównie z dzieł kompozytorów muzyki klasycznej (J.S. Bacha, A. Vivaldiego, G. Ph. Telemana, W.A. Mozarta, J. Haydna, M. Radziwiłła, H. Wieniawskiego, M. Góreckiego, T. Bairda i in.) nie zabraknie cenionych i lubianych utworów jak chociażby powszechnie znany cykl koncertów skrzypcowych A. Vivaldiego - Cztery Pory Roku czy też niezwykłe, oryginalne w brzmieniu i charakterze uwertury do zarzueli hiszpańskich. Zaprezentowana zostanie także muzyka musicalowa i ery swingu (m.in.: G. Gershwina, L. Bernsteina, D. Ellingtona).{jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation