updated 1:23 PM CEST, Apr 25, 2019
A+ A A-

Nowe Kino w Warszawie

Wyróżniony Nowe Kino w Warszawie Fot. mat. prom.

KINO KC rusza już 22 lipca w Warszawie. Planowane są w nim ciekawe projekty filmowe, muzyczne i prezentacje artystyczne. Położona w samym centrum miasta multimedialna, klimatyzowana sala kinowa - (budynek dawnego Domu Partii, ul. Nowy Świat 6/12, wejście ze strony dziedzińca) pomieści 138 widzów.

KINO KC ma być alternatywą dla wszystkich poszukujących nowym form {jumi [*4]}spędzania wolnego czasu, ciekawą propozycją niebanalnej rozrywki w centrum miasta. W programie znajdą się teatry telewizji, najlepsze polskie serialne, dokumenty i filmy artystyczne, przeglądy filmowe, festiwale , premiery teledysków, spotkania z ludźmi kultury: pisarzami, filmowcami, aktorami i muzykami.
KINO KC rozpocznie swoją działalność projekcją filmu „Kiedyś w Afryce" w reż. Piotra Jaworskiego.
Film opowiada historię pewnego szalonego pomysłu, który narodził się w międzywojennej Europie. W latach 30-tych XX wieku istniała organizacja, która zamierzała uczynić z Polski mocarstwo kolonialne. By urzeczywistnić tak śmiałą ideę, licząca milion członków Liga Morska i Kolonialna chciała kupić Angolę, rozpętać wojnę z Portugalią, zamienić Liberię w polskie kondominium i zbudować gigantyczną flotę. Ekipa wyruszyła w grudniu 1934 r. statkiem „Poznań", który oprócz pasażerów zabrał w celach handlowych ładunek z towarami... Na wizytówkę polskiego przemysłu składało się kilkadziesiąt beczek cementu, kołdry, chustki na głowę, bielizna męska, mydło, cukier, konserwy, kilka ton soli, stali i żelaza oraz pół tysiąca emaliowanych nocników.

Kino KC, ul. Nowy Świat 6/12
wejście od strony dziedzińca Dawnego Domu Partii
Położona w samym centrum miasta multimedialna, klimatyzowana sala kinowa - (budynek dawnego Domu Partii, ul. Nowy Świat 6/12, wejście ze strony dziedzińca); ilość miejsc: 138 {jumi [*7]}

Please provide full Credentials Infomation