updated 4:15 PM CET, Mar 19, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Jezioro luster w Warszawie

Warszawa Fot. Wikipedia Warszawa

W niedzielę i poniedziałek, 11 i 12 września, na pl. Zamkowym pojawi się nietypowa instalacja.

Na chodniku „Jezioro luster", złożone z 2500 szklanych tafli, {jumi [*4]}odbije urodę pobliskich zabytków jak i twarze warszawiaków, którzy będą chcieli się w nim przejrzeć. 400m2 lustrzanej powierzchni stworzy wrażenie nowej przestrzeni i pozwoli przechodniom zobaczyć otaczające ich miasto z zupełnie nowej perspektywy.
Instalacja z luster jest zapowiedzią specjalnego tygodnia programów telewizyjnych i materiałów online poświęconych Polsce pod tytułem „Eye on Poland". Od 12 do 20 września CNN International zaprezentuje najważniejsze wydarzenia z całego kraju, porozmawia z ludźmi z pierwszych stron gazet i opowie o ciekawych miejscach. W programie widzowie CNN będą mogli przyjrzeć się Polsce, która znajduje się w niezwykle ważnym momencie przygotowań do jednego z największych sportowych wydarzeń na świecie – Euro 2012.
Instalacja CNN to prawdziwe wyzwanie logistyczne: 2500 lustrzanych części ważących 3,5 tony i 850 czerwonych, błyszczących kwadratów zostanie zamontowane w obu miastach w ciągu zaledwie kilku godzin.
Pierwsze "Jezioro luster" pojawi się w Poznaniu 8 i 9 września przed Starym Browarem. W obu miastach obecna będzie ekipa filmowa CNN International, by na bieżąco uchwycić reakcje przechodniów. Program „Eye on Poland" od 12 do 20 września będzie emitowany na antenie CNN International.{jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation