updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Siećpospolita

  • Napisane przez mroz / Gazeta Finansowa
  • Dział: Biznes
Jarosław Bauc, prezes Polkomtel S.A., operatora sieci Plus na debacie „Siećpospolita" w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. . Jarosław Bauc, prezes Polkomtel S.A., operatora sieci Plus na debacie „Siećpospolita" w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. .

„Sprawne państwo a technologia" to jeden z głównych tematów debaty „Siećpospolita", która odbyła się w Pałacu Prezydenckim, w Warszawie.

W dyskusji wzięli udział m.in. Prezydent RP Bronisław Komorowski, przedstawiciele rządu, eksperci od internetu, menedżerowie firm telekomunikacyjnych i komputerowych oraz działacze organizacji pozarządowych zajmujących się informatyzacją. Jednym z głównych dyskutantów panelu poświeconego technologii był Jarosław Bauc, prezes Polkomtel S.A., operatora sieci Plus.

- Realizacja Agendy Cyfrowej zbiega się z okresem wyrzeczeń, zarówno dla Europy, jak i dla Polski. Nie ulega wątpliwości, że w związku z sytuacją w gospodarce światowej możemy spodziewać się cięć w wydatkach informatycznych. Jednak inwestycje w informatykę, to także obniżenie kosztów administracji. Jak efektywnie wydawać środki? Kierować je tam, gdzie przyniesie to, może i w dalszej przyszłości, pewne oszczędności – mówi Jarosław Bauc.

W trakcie konferencji odbył się także pokaz „Bezpieczeństwo: Technologia w służbie ratowania życia", w czasie którego goście debaty połączyli się za pomocą tele-mostu z przedstawicielami mazurskiego WOPR i górskiego TOPR-u, którzy opowiadali o wykorzystywaniu innowacyjnych rozwiązań w codziennej służbie.

Spotkanie uatrakcyjnili także siatkarze Reprezentacji Polski, którzy wzięli udział w pokazie multimedialnym Fundacji Iskierka, zajmującej się rehabilitacją chorych dzieci. Plus jako Sponsor Generalny Polskiej Siatkówki był współorganizatorem pokazu.

{jumi [*8]}

Warszawa