updated 6:15 PM CET, Mar 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

15 najlepszych hoteli dla biznesu w Europie

  • Napisane przez Kinga Wesoły / PAP
  • Dział: Biznes
Gdzie chętnie i często nocują osoby w podróży służbowej? Na to trudne pytanie postanowił odpowiedzieć hotel.info - nieodplatny serwis intertnetowych rezerwacji hotelowych, skupiający ponad dwieście tysięcy hoteli na całym świecie. Co szczególnie mile sercom Polaków, wśród czołowej piętnastki znalazł sie też Hotel Jan III Sobieski z Warszawy.
 

{jumi [*4]}Podróżujący ludzie świata biznesu są mile widzianą i ważną grupą docelową hotelarzy. Ale w jakich hotelach najchętniej nocują? Czy klientela biznesowa jest raczej wierna sieciom hotelowym czy punktują tutaj również małe hotele, prowadzone przez swoich właścicieli?

hotel.info, nieodpłatny serwis internetowych rezerwacji hotelowych, skupiający ponad 210 000 tysięcy hoteli na całym świecie, postanowił przeanalizować zachowanie swoich klientów firmowych w roku 2009, właśnie pod kątem schematów zachowań związanych z rezerwacjami. Uwzględniając preferencje osób podróżujących służbowo, dla których ważny jest stosunek jakości do ceny oraz wynikająca z tego tendencja do wybierania hoteli o średnim i podwyższonym standardzie, rozpatrywaliśmy w naszych badaniach hotele 2-, 3- i 4-gwiazdkowe.

Europejskie zestawienie Top 15 dla hoteli 2-4-gwiazdkowych najczęściej rezerwowanych przez podróżujących służbowo

Pozycja

Nazwa

Ocena

Kraj

Miejscowość

Gwiazdki

1

Hotel Schild

8,7 z 10

Austria

Wiedeń

4

2

AC Hotel Porto

8,7 z 10

Portugalia

Porto

4

3

Airport-Hotel Budapest

8,4 z 10

Węgry

Vecsés

4

4

Crowne Plaza Hotel Helsinki

8,4 z 10

Finlandia

Helsinki

4

5

Courtyard by Marriot Colombes

8,3 z 10

Francja

Colombes

4

6

RAMADA PLAZA Basel Hotel & Conference Center

8,3 z 10

Szwajcaria

Basel

4

7

Hilton London Tower Bridge

8,2 z 10

Wielka Brytania

London

4

8

AC Hotel Zizur Mayor

8,1 z 10

Hiszpania

Zizur Mayor

4

9

Hotel Jan III Sobieski

8,1 z 10

Polska

Warschau

4

10

Le Boutique Hotel Moxa

8,1 z 10

Rumunia

Bukarest

4

11

Central Hotel Forum

8,1 z 10

Bułgaria

Sofia

4

12

Holiday Inn Stuttgart

8,0 z 10

Niemcy

Stuttgart

4

13

Hilton Milan hotel

8,0 z 10

Włochy

Mailand

4

14

Scandic Hotel Alvik

8,0 z 10

Szwecja

Stockholm

3

15

Mövenpick Hotel Prag

8,0 z 10

Czechy

Praga

4

* Wskazówka na temat metody: dla najważniejszych krajów europejskich określono hotel, najczęściej rezerwowany przez ludzi biznesu. Zwycięzcy krajowi weszli do powyższego rankingu z uzyskaną oceną całkowitą (najwyższa możliwa ocena = 10,0). Wynik: Zestawienie zdominowały hotele sieciowe. Jednak niezależny Hotel Schild z Wiednia zaskoczył i uplasował się na szczycie rankingu, po nim następują AC Hotel Porto i Airport Hotel Budapest.


www.hotel.info to bezpłatny serwis rezerwacji miejsc hotelowych dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych. Serwis oferuje możliwość elektronicznej rezerwacji w ponad 210 000 hoteli na całym świecie. W porównaniu z innymi metodami rezerwacji, klienci rezerwujący za pośrednictwem hotel.de mogą liczyć na bardzo korzystne upusty cenowe. Ponadto, hotel.de przedstawia wszystkie dostępne ceny pokoi w hotelu, tak więc klient zawsze może wybrać najkorzystniejszą lub odpowiadającą mu cenę. Wszystkie rezerwacje za pośrednictwem hotel.info przesyłane są od razu, w bezpieczny sposób i bezpośrednio do wybranego hotelu. Jest to możliwe dzięki wyjątkowemu sposobowi integracji hotelowych systemów rezerwacji (tzw. CRS lub PMS) i własnego systemu rezerwacji hotel.de myRES z jednolitym interfejsem użytkownika hotel.info. Bazującą na doświadczeniu pomoc przy wyborze hotelu za pośrednictwem hotel.info zapewniają nie tylko podstawowe informacje, jak cena pokoju czy wyposażenie hotelu, ale także oceny setek tysięcy gości z całego świata. W porównaniu z innymi portalami z ocenami hoteli, klient hotel.info może zaufać stuprocentowo pewnym ocenom hoteli, pochodzącym wyłącznie od klientów dokonujących rezerwacji i nocujących w ostatnim czasie w wybranym hotelu. Gdy użytkownik szukający hotelu zdecyduje się na wybór jednej z ofert, wówczas zgodnie z dewizą hotel.info "Sprawdź i rezerwuj" odpowiedni hotel zaprosi go do bezpośredniej rezerwacji online na atrakcyjnych warunkach. hotel.info - międzynarodowa marka hotel.de AG - została stworzona z myślą o wsparciu ekspansji na rynkach międzynarodowych. W celu pozyskania nowych klientów i hoteli za granicą zostały już otwarte biura handlowe w Wielkiej Brytanii (Londyn), Francji (Paryż), Hiszpanii (Barcelona), we Włoszech (Rzym) i w Chinach (Szanghaj). Przy tym duży udział klientów działających na rynkach międzynarodowych ułatwia firmie wejście na nowe rynki. Celem jest osiągnięcie przez hotel.info na wymienionych rynkach zagranicznych, a następnie sukcesywnie w całej Europie, pozycji wiodącego serwisu rezerwacji hotelowych dla osób prywatnych i firm.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation