updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Książka "Bestie. Mordercy Polaków"

Książka "Bestie. Mordercy Polaków" www.bestiekomunizmu.pl

Już jutro odbędzie się spotkanie promocyjne książki Tadeusza M. Płużańskiego „Bestie. Mordercy Polaków. Reporterskie śledztwo o ludziach, którzy w czasach komunizmu mordowali polskich patriotów, za co nigdy nie zostali ukarani”.

Książka, której tytuł mówi sam za siebie, to wynik długoletniego prywatnego śledztwa autora. Tadeusz M. Płużański – historyk i publicysta, dziennikarz publikujący w „Najwyższym Czasie!”, „Gazecie Polskiej” i „Naszej Polsce”, od dawna bada sprawy stalinowskich oprawców. Nie tylko czyta dokumenty i przygląda się procesom sądowym, ale również rozmawia z samymi tytułowi „bestiami” i ich ofiarami. Efekt jego dotychczasowego śledztwa możemy zobaczyć na stronie: www.bestiekomunizmu.pl. Płużański uważa, że to właśnie głos ofiar i ich rodzin powinien być dziś najmocniej słyszalny. Tymczasem rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Jak twierdzi autor książki, przez 22 lata wolnej Polski nie udało się osądzić żadnego sędziego i prokuratora, którzy w czasach stalinowskich skazywali polskich patriotów, choć prawo zakwalifikowało ich czyny jako komunistyczne zbrodnie sądowe i zbrodnie przeciwko ludzkości. Płużański odkrywa mroczne karty historii, dochodzi sprawiedliwości, której nie odnajduje na ławach sądowych.

Promocja książki Tadeusza M. Płużańskiego odbędzie się 18 października (wtorek) w symbolicznym miejscu - w historycznym budynku PAST-y przy ul. Zielnej 39 w Warszawie. Spotkanie zacznie się o godz. 11 w sali konferencyjnej na XI piętrze.

{jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl