updated 2:57 PM CEST, Apr 25, 2019
A+ A A-

Niepokojące komiksy Chalika

Wyróżniony Ilustracja komiksowa Krzysztofa Chalika materiały ze strony artysty Ilustracja komiksowa Krzysztofa Chalika

Krzysztof Chalik jest grafikiem tworzącym równoległy, tajemniczy i niepokojący świat. Miasto, w którym za każdym rogiem kryje się nieznane, a rzeczywistość nigdy nie jest tym, za co się podaje. Niezwykłą atmosferę prac Chalika będziemy mogli poczuć w księgarni Traffic.

W najbliższą środę odbędzie się wernisaż wystawy ilustracji komiksowych Krzysztofa Chalika. Jego obrazy zostały już docenione przez takie osoby, jak Jacek Fedorowicz czy Tomasz Bagiński, warto więc poznać twórczość tego artysty. W jego pracach możemy dostrzec mroczną atmosferę filmów Davida Lyncha czy Alfreda Hitchocka. A jednak nie są to proste nawiązania czy sztampowe powielanie pomysłów – Chalik buduje własny, odrębny świat.

Obrazy prezentowane na wystawie "Nigredo" są częściami różnych historii. Jest to tylko próbka twórczości artysty, zachęcająca do dalszego wgłębiania się w tworzony przez niego świat. A jest to mikrokosmos pełen dziwnych postaci, ślepych uliczek i ciemnych zakamarków, gdzie zdziwienie i strach są na porządku dziennym. Prace Chalika niepokoją, gdyż pokazują nam ludzi w granicznych momentach – w takich sytuacjach, kiedy stają oni oko w oko z przeznaczeniem. Bohaterowie artysty przeżywają chwile, podczas których zaglądają za zasłonę świata – na drugą stronę rzeczywistości.

Wystawę prac komiksowych Krzysztofa Chalika będzie można zobaczyć w kawiarni Traffic Clubu. Wejście w tajemniczy świat artysty ułatwi klimatyczna muzyka Roberta Letkiewicza. Ten absolwent Music Composition for Film and TV w Berklee College of Music w Bostonie uczył się u wielu słynnych artystów-kompozytorów, by teraz wykorzystać swoje umiejętności do uzupełnienia historii Chalika.

Wystawa prac komiksowych Krzysztofa Chalika będzie trwać do 30 listopada 2011r. Wernisaż wystawy odbędzie się 26 października (środa) o godz. 18. Traffic Club znajduje się na ul. Brackiej 25 w Warszawie.

{jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation