updated 10:57 AM CEST, Apr 24, 2019
A+ A A-

Poeta i ekonomista

Już w najbliższy czwartek w Warszawie będziemy mieli okazję posłuchać wierszy Jerzego Beniamina Zimnego. Poeta z Poznania na co dzień jest… ekonomistą.

Z jednej strony Jerzy Beniamin Zimny jest poetą i krytykiem literackim. Wygrał wiele konkursów literackich, publikował swoje wiersze w almanachach i antologiach poetyckich, wydał pięć tomików. Z drugiej strony Zimny jest specjalistą w zakresie finansów i rachunkowości. Ukończył Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Poznaniu i przez lata pracował jako ekonomista. Co z tego niezwykłego połączenia powstało? Możecie to sprawdzić już w najbliższy czwartek w Centrum Artystycznym „Radomska 13”.

Portal „PoeciPolscy.pl” i Centrum Artystyczne „Radomska 13” zapraszają na spotkanie promocyjne najnowszego tomiku poezji Jerzego Beniamina Zimnego. Niedawno opublikowana książka poetycka Zimnego nosi tytuł „Rubinosa”. Na warszawskiej Ochocie będzie można posłuchać wierszy czytanych przez ich twórcę. Spotkanie poprowadzi Rafał Czachorowski, poeta i właściciel wydawnictwa RTC.

Jeśli jesteście ciekawi, co może mieć wspólnego świat ekonomisty z mikrokosmosem poezji, zajrzyjcie na ul. Radomską 13. Spotkanie odbędzie się 27 października (czwartek) o godz. 19.00.

{jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation