updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Widzowie zamiast Jandy

Wyróżniony Krystyna Janda materiały Teatru Polonia Krystyna Janda

Swoje szóste urodziny Teatr Polonia uczci niezwykłym widowiskiem. Zamiast Krystyny Jandy w pierwszej części popularnej sztuki „Shirley Valentine” tytułową rolę zagrają widzowie.

Tym razem w warszawskim Teatrze Polonia czeka nas niecodzienne show. A dokładniej: „Urodzinowe Shirley Valentine Show”. Sztuka „Shirley Valentine” to jeden z wielkich teatralnych przebojów. Przedstawienie to grane jest od 1990r. w Teatrze Powszechnym, a od 6 lat – w Teatrze Polonia. Sobotni spektakl będzie już 700. występem Krystyny Jandy jako Shirley. Zanim jednak znana aktorka wejdzie na scenę, jej rolę zagrają… widzowie.

Do udziału w sztuce Willy’ego Russella w reżyserii Macieja Wojtyszki, Janda zaprosiła publiczność. Wielu widzów oglądało już ten spektakl wielokrotnie, niektórzy znają jego fragmenty na pamięć. Są nawet tacy fani sztuki, którzy podczas swoich zlotów publicznie odgrywali całe sceny z tego przedstawienia. To przede wszystkim do nich skierowany był apel Krystyny Jandy. Aktorka na stronie internetowej teatru ogłosiła, że każda osoba chętna może zagrać wybrany przez siebie fragment spektaklu. Kostium oraz interpretacja tekstu sztuki należy już wyłącznie do ochotnika.

Zgłosiło się wielu chętnych, więc założycielka Teatru Polonia wylosowała 20 osób, które w sobotę pojawią się na scenie. Wśród wybranych znalazły się nie tylko kobiety. Wszystko odbędzie się na żywo, bez wcześniejszych prób i zobowiązań. W dalszej części spektaklu na scenę wkroczy Krystyna Janda.

Sztuka odbędzie się 29 października 2011r. (sobota) o godz. 19.30. Teatr Polonia znajduje się na ul. Marszałkowskiej 56. Bilety w cenie od 70 do 120zł.

 

{jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation