updated 4:15 PM CET, Mar 19, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Mają Oko na Warszawę

Kadr z filmu "W Zenicie" materiały Festiwalu FilmUW Kadr z filmu "W Zenicie"
Festiwal FilmUW to kilkudniowy przegląd filmów. Pierwsza edycja poświęcona została stolicy. Pod hasłem "Oko na Warszawę" wyświetlane będą filmy, w których stolica odgrywa główną rolę.
Festiwal przygotowany został przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Już od jutra na Kampusie UW oraz w festiwalowych klubach będzie można obejrzeć filmy, w których stolica jest nie tylko tłem dla opowiadanych historii. Oprócz dzieł filmowych, w ramach festiwalu odbędzie się też szereg imprez kulturalnych. Festiwal potrwa od jutra do soboty.

W dawnej Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego będzie można obejrzeć m.in. "Hydrozagadkę", "Przygodę na Mariensztacie", "Ulicę Graniczną" czy "Cafe pod Minogą". W czwartek w klubie DobraNocka odbędzie się slam poetycki i koncert zespołu CzessBand. A w piątek w klubie Hydrozagadka na Pradze rozpocznie się pokaz studenckich filmów konkursowych. Po pokazie na scenę wkroczy grupa Pustki. Sobota to ostatni dzień festiwalu, nastąpi więc rozstrzygnięcie konkursu. Wcześniej jednak chętni mogą się wybrać na spacer po filmowej Pradze. Uczestników poprowadzi varsavianistka, Katarzyna Chudyńska.

Myślicie, że studencka Warszawa to tylko klubowe imprezy? Festiwal FilmUW udowadnia, że dla studentów stolica to nie tylko miejsce do zabawy i nauki, ale również przestrzeń inspiracji.

Festiwal FilmUW będzie trwał od 3 do 5 listopada. Imprezy odbywają się głównie na Kampusie Głównym UW, na ul. Krakowskie Przedmieście 26/28. Adresy festiwalowych klubów: DobraNocka - ul. Smolna 40, Hydrozagadka – ul. 11 listopada 22. Program festiwalu znajdziecie na stronie: www.festiwalfilmuw.pl.

{jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation