updated 10:57 AM CEST, Apr 24, 2019
A+ A A-

Obchody Święta Niepodległości w Sulejówku

Wyróżniony Dworek Milusin w Sulejówku, wzniesiony ukochanemu Wodzowi przez jego żołnierzy. Obecnie siedziba muzeum. Dworek Milusin w Sulejówku, wzniesiony ukochanemu Wodzowi przez jego żołnierzy. Obecnie siedziba muzeum.

W podwarszawskim Sulejówku obchody Narodowego Święta Niepodległości odbywają się jak co roku 11 listopada przed samym wieczorem. Głównym punktem uroczystości tradycyjnie jest apel na Skwerze Niepodległości (przy głównej szosie wojewódzkiej) przed Kopcem Współtwórców Niepodległej i nowym rodzinnym Pomnikiem Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

Imprezę w swym rodzinnym mieście jak zawsze przygotowuje i prowadzi redaktor Jacek Zalewski. W tym roku powstał plakat informacyjny, który pierwszy raz zbiera wszystkie punkty programu organizowane w Sulejówku przez różne podmioty, w tym także przez Muzeum Józefa Piłsudskiego.

Ciekawie zapowiada się m.in. ognisko przy Dworku Marszałka (widocznym na plakacie) w wigilię święta, czyli wieczorem w czwartek 10 listopada. Nazajutrz w programie m.in. spektakl dla najmłodszych, koncerty muzyczne, zwiedzanie muzeum i oglądanie wystawy pamiątek związanych z ideą Niepodległości.

W piątek o godzinie 17.00 w Kościele pod wezwaniem Maryi Matki Kościoła przy ulicy Żeromskiego 18, odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny i Miasta. Po mszy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych, a następnie przemarsz paradny na Skwer Niepodległości. Najważniejszy punkt programu - Uroczysty Apel przed Kopcem Współtwórców Niepodległej i Pomnikiem Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego rozpocznie się o godzinie 18.50.

Wiecej informacji o samym przebiegu wydarzenia, innych planowanych atrakcjach, a także historii walki o pomnik i muzeum Józefa Piłsudskiego w wywiadzie z Jackiem Zalewskim już w czwartek.

O odsłonieciu pomnika w Sulejówku czytaj tutaj:  

 {jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation