updated 12:37 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

PRL wraca na ekran

"Prezent dla towarzysza Edwarda G." materiały Teatru Telewizji "Prezent dla towarzysza Edwarda G."
W dawnym domu partii znów będzie można poczuć "peerelowską" atmosferę. A to za sprawą cyklu pokazów filmowych, który zacznie się dziś spektaklem "Afera mięsna". 
"Scena faktu" to nowy cykl Kina KC. W ramach tego przeglądu w każdy kolejny poniedziałek zobaczymy sfilmowane przedstawienia o peerelowskich czasach. Już dzisiaj czekają nas dwa spektakle: "Afera mięsna" i "Prezent dla towarzysza Edwarda G."

Pierwszy ze spektakli Teatru Telewizji rekonstruuje wydarzenia z 1964r. Finałem wstrząsającej akcji milicji było wtedy skazanie na śmierć Stanisława Wawrzeckiego, jednego z dyrektorów uspołecznionego handlu mięsem. Postawiono równiez zaruty 400 innym osobom. Dzięki przedstawieniu w reżyserii Janusza Dymka nie tylko poczujemy przepełnioną grozą atmosferę tamtych lat, ale i dowiemy się, jaki był przebieg śledztwa. Drugie widowisko traktuje o tym, jak to towarzysze z bliskiego otoczenia Edwarda Gierka chcieli zrobić mu niespodziankę, kręcąc film biograficzny o przodowniku pracy, Wincentym Pstrowskim. Ich dzieło nigdy nie wyszło na jaw, a losy "prezentu" potoczyły się zupełnie inaczej niż planowano. Spektakl Dymka powstał w oparciu o wspomnienia Stefana Szlachtycza.

 

W następny poniedziałek w kinie KC zobaczymy "Rozmowy z katem" i "Sprawę Emila B." Cały cykl potrwa do 1 grudnia. Kino KC znajduje się w dawnym domu partii, na ul. Nowy Świat 6/12. Dzisiejsze spektakle zaczynają się o godz. 18.15 ("Afera mięsna") i 19.35 ("Prezent dla towarzysza Edwarda G."). Cena biletu: 12 zł.

{jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation