updated 3:02 PM CET, Nov 16, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Poezja na koncertach

Barbara Białowąs "Sekrety i fascynacje" fot. ze strony www.bialowas.za.pl Barbara Białowąs "Sekrety i fascynacje"

Połączenie poezji i muzyki to dziś jeden z najlepszych sposobów na odbiór literatury „na żywo". Taki pomysł realizuje Barbara Białowąs, której koncerty poetycko-muzyczne zobaczymy już w najbliższych dniach.

Barbara Białowąs to poetka, autorka trzech tomików wierszy: „Droga Eremity – wiersze dla poszukujących własnej Legendy" (1997), "Sekrety i fascynacje" (2000) oraz "Obca bliskość" (2006). W 1999 roku wydano płytę z utworami artystki. Wiersze zaprezentowali na niej Anna Romantowska i Roch Siemianowski, a muzykę do piosenek stworzyli Mikołaj Hertl i Marek Kędziorek. Obecnie dzieła Barbary Białowąs możemy usłyszeć na koncertach poetycko-muzycznych, gdzie autorka występuje wraz z wokalistami i muzykami.

 

O wierszach Barbary Białowąs wypowiadał się m.in. ks. Jan Twardowski: „Poezja ta jest refleksją nad zagubieniem człowieka uwikłanego we własne słabości i role społeczne, a jednocześnie pokazuje możliwości jego odnalezienia się w przestrzeni trwałych wartości. Wiersze jej są literackim wyzwaniem rzuconym współczesnemu światu."

Najbliższe koncerty poetycko-muzyczne pt. „Przyjmij życia wyzwanie" odbędą się 2 grudnia (piątek) o godz. 19 w Centrum Promocji Kultury na ul. Podskarbińskiej 2 oraz 4 grudnia (niedziela) o godz. 19.30 w Domu Kultury Stokłosy na ul. Lachmana 5 w Warszawie. Podczas tych dwóch wieczorów zagra zespół „A my tacy", a w niedzielę wraz z grupą muzyczną zaśpiewa Renata Zarębska. Podczas tych koncertów będzie można również zakupić płytę z piosenkami opartymi na utworach Barbary Białowąs.

{jumi [*8]}

Warszawa