updated 3:02 PM CET, Nov 16, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Bolek i Kwiatkowska odkryli Arcanum

Wyróżniony Wystawa "Arcanum" w Tabu Club Wystawa "Arcanum" w Tabu Club
5 grudnia 2011 roku w Tabu Club w Warszawie została odsłonięta wystawa „Arcanum" autorstwa Luizy Kwiatkowskiej i Juliusza Erazma Bolka. Na czternastu pracach twórcy ujawniają swoje spostrzeżenia na temat tajemnicy. Robią to zespołowo. Luiza Kwiatkowska poprzez grafiki. A Juliusz Erazm Bolek poprzez słowa wkomponowane w prace artystki.
Impreza zgromadziła sporo gości. Wernisażowi towarzyszyła premiera kalendarza ściennego na 2012 rok, wydanego przez Polski Druk, a zawierającego prace, które złożyły się na ekspozycję w Tabu Club. Do przemyśleń nad urokami „Arcanum" skłaniał zespół Lady Aarp, czyli Katarzyna Kolbowska i Sebastian Witkowski, którzy dali koncert na harfie elektrycznej i syntetyzatorach. Ich muzyka w tonacji chillout oczarowała publiczność Oczywiście wszystko odbyło się w oparach wina, którego było w bród do końca imprezy. Na pamiątkę spotkania można było otrzymać najnowszy numer niezależnego pisma artystycznego „Enigma. Ludzie * Sztuka * Myśli" oraz książkę Juliusza Erazma Bolka „Абракадабра" zawierającą jego wiersze po polsku i w przekładzie na język rosyjski.

Pierwsza z prac na wystawie i w kalendarzu zawiera ostrzeżenie: „każde działanie podjęte lub zaniechane w związku z lekturą jest zabronione i może być nielegalne co stawia odbiorcę w sytuacji bez wyjścia..." To stwierdzenie (tak samo, jak inne komentarze Juliusza Erazma Bolka) trafia w samo sedno. Jak zwykle, bo to już szóste wspólne przedsięwzięcie artystyczne tego poety i Luizy Kwiatkowskiej. Każdy ich projekt to dla publiczności nowe odkrycie. Mało kto się może zorientuje, ale na jednej z grafik znajduje się portret Juliusza Erazma Bolka, a na innej - autoportret Luizy Kwiatkowskiej.

Wernisaż i premiera kalendarza „Arcanum" to impreza kulturalna bez zadęcia i pompy. Dość luźno zrobiona, dostępna dla każdego. Twórcom można tylko pogratulować kolejnego sukcesu. Kto jeszcze chciałby zobaczyć tę niezwykłą kolorową wystawę, niech się pospieszy, bo można ją oglądać tylko do stycznia.

{jumi [*8]}

Warszawa