updated 1:23 PM CEST, Apr 25, 2019
A+ A A-

Świat według Houellebecqa

Michel Houellebecq fot. Mariusz Kubik Michel Houellebecq
Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby świat, gdyby stworzył go Michel Houellebecq? Na tak postawione pytanie odpowiadali artyści, których fotografie od jutra możemy oglądać w Tratorii Rucola w Warszawie.
Ekspozycja jest finałem konkursu fotograficznego. Prace, które zobaczymy w kawiarni przy ul. Miodowej 1 w Warszawie, inspirowane są twórczością Michela Houellebecqa, a zwłaszcza jego najnowszą powieścią "Mapa i Terytorium". Na wystawie obejrzymy 50 najciekawszych prac nadesłanych na konkurs. Już wkrótce wybrane zostanie jedno, najlepsze zdjęcie, którego autor dostanie w nagrodę aparat fotograficzny ufundowany przez Instytut Francuski w Krakowie.

Amatorom literatury francuskiej Michela Houellebecqa nie trzeba przedstawiać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pisarz ten jest także poetą i autorem wielu piosenek. Jego najbardziej znana książka to "Cząstki elementarne" z 1998 roku. Artysta jest też laureatem literackiej nagrody Goncourtów. To prestiżowe wyróżnienie zostało mu przyznane za powieść "Mapa i Terytorium". Houellebecq został także laureatem nagrody "Lista Goncourtów: polski wybór".

Wernisaż wystawy połączony będzie ze śniadaniem prasowym oraz ze spotkaniem z przedstawicielami wydawnictwa W.A.B., które opublikowało najnowszą książkę Houellebecqa. Otwarcie wystawy nastąpi o godz. 10.30 w najbliższą środę, czyli 14 grudnia.

{jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation