updated 10:20 AM CEST, May 27, 2019
A+ A A-

Pomarzyć z Althamerem

Marzyciel Pawła Althamera to autobus przekształcony w mobilną galerię i miejsce spotkań.

Dzieło artysty znanego z oryginalnych projektów zrealizowanych między innymi na warszawskim Bródnie i mieszkańców Szydłowca. Wehikuł marzeń to Mercedes Benz (model 0303, rok produkcji 1980) pomalowany na złoto i ozdobiony płaskorzeźbami, wewnątrz wyposażony w cz궜ć mieszkalną oraz niewielką œświetlicę. Remont starego autobusu w Szydłowcu nawiązuje do książki Tomasza Rakowskiego „"Łowcy, zbieracze, praktycy niemocy"". Autor opisuje w niej m. in.: popularny w tej okolicy tuning samochodów i rozwijającą się wokół niego kulturę grupowego słuchania muzyki. Jednak Marzyciel Althamera ma być miejscem warsztatów i wspólnych działań. Głównym zaś zamysłem artysty jest to, by pasażerowie mogli obserwować z okien autobusu wybrane przez niego fragmenty rzeczywistoœści. To kolejny Althamera dialog z partnerem, jakim jest najbliższe otoczenie. Po rozmaitych artystycznych eksperymentach, do udziału w których nieraz wciągał swoje sąsiedztwo, lub używał pojazdów stających się w jego rękach wehikułami przemiany. Złoty autobus ma być przestrzenią pomiędzy, wyjętą poza nawias codziennośœci. Tu relacje, normy i konwencje zostaną okreśœlone na nowo.
Autobus będzie można zobaczyć na ulicach Warszawy w najbliższy poniedziałek i wtorek 19 i 20 grudnia. Najpierw w podróż Marzycielem wybiorą się podopieczni Stowarzyszenia Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga Północ, którzy wezmą udział w warsztatach zorganizowanych na pokładzie autobusu przez artystów z Vlep[v]net. Złotym autobusem wyruszą również dzieci ze œświetlic œśrodowiskowych na Żoliborzu.
W ostatniej w tym roku wyprawie będzie można wziąć udział. We wtorek 20 grudnia o godzinie 20:30 Marzyciel wyruszy z parkingu na ulicy Smolnej 8 (przy biurze kultury m. st. Warszawy) zabierając z przystanków po drodze chętnych do podróży w nieznane.
Realizacja i produkcja: Open Art Projects.
{jumi [*7]}

Please provide full Credentials Infomation