updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Kino architektoniczne w Stacji Muranów

Film "Budowanie ogórka" Film "Budowanie ogórka"

W czwartek odbędzie się ostatni w tym roku pokaz filmowy z cyklu "Klub Sztuka Architektury", wspólnego projektu Stowarzyszenia Stacja Muranów i portalu Sztuka-Architektury.pl. Tym razem będziemy mogli zobaczyć film "Budowanie ogórka".

Muranów to obowiązkowy przystanek dla każdego, kto interesuje się historią warszawskiej architektury. A także i dla tych, którzy w tej dziedzinie są początkujący. Jest to jedyne na świecie osiedle-pomnik getta, zrealizowane przez wybitnego polskiego modernistę Bohdana Lacherta zgodnie z koncepcją "Feniksa z popiołów", później zmodyfikowaną w duchu socrealizmu. Nie jest więc przypadkiem, że to tutaj wystartował klub i kino architektoniczne. Raz w tygodniu można więc w Stacji Muranów na ul. Andersa 13 obejrzeć film o architekturze i wziąć udział w dyskusji, wykładach, czy szkoleniach.

Dotychczas odbyły się już pokazy takich filmów, jak "Dziennik ekscentrycznego architekta", "Asmara- miasto marzeń", "Mój architekt", "Pewien typ architekta" czy "Architekci dekonstrukcji". W ramach cyklu miały miejsce również dwa spotkania z redakcją kwartalnika "Krytyka Architektury". Klub i minikino zainaugurowały swoją działalność w połowie października. Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem.

W najbliższy czwartek, 22 grudnia o godz. 18 odbędzie się pokaz filmu "Budowanie ogórka". Obraz w reżyserii Mirjam von Arx poświęcony jest kulisom budowy słynnego biurowca firmy Swiss Re w centrum Londynu. Film został zrealizowany w charakterystycznym dla brytyjskich dokumentów stylu. Pokazani są ludzie i ich praca od kuchni. Główną postacią filmu jest brytyjski architekt Norman Foster – ikona współczesnej architektury komercyjnej. Projekcja odbywa się w ramach cyklu "Klub Sztuka Architektury" - wspólnej inicjatywy Stowarzyszenia Stacja Muranów i portalu Sztuka-Architektury.pl. Pokaz odbędzie się w Stacji Muranów na ul. Andersa 13 w Warszawie. Wstęp wolny.

{jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl