updated 11:25 PM CEST, Jun 18, 2019
A+ A A-

Sieć wspiera integrację pokoleń

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Sieć wspiera integrację pokoleń www.sxc.hu

Fundacja dla Seniora organizuje konkurs pod hasłem „Nie odwracaj się”.

Sieć sklepów Biedronka została partnerem jego pierwszej edycji. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej koncepcji kampanii społecznej, która promować będzie integrację pokoleń poprzez tolerancję i szacunek wobec osób starszych. Inicjatywa adresowana jest do studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Konkurs odbędzie się pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP, Anny Komorowskiej oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego, Barbary Kudryckiej. Konkurs wystartował 19 marca br. Jest on nie bez powodu skierowany do studentów SGH, którzy w przyszłości będą tworzyć kadry polskiego biznesu. Starzenie się Polaków będzie w najbliższych latach poważnym problemem ekonomicznym. Według prognoz GUS z 2009 r., w ciągu niecałych trzydziestu lat odsetek osób starszych w populacji wzrośnie z 13,9 do 23,2 proc. Starzenie się polskiego społeczeństwa wymusza zmiany w funkcjonowaniu całego państwa, społeczeństwa oraz poszczególnych osób i ich rodzin.

Kampania ma na celu uświadomienie młodym ludziom, że starsze pokolenie nie jest problemem społecznym, a zdecydowaną wartością dla całego społeczeństwa. Inicjatywa ma służyć przekonaniu, szczególnie młodego pokolenia, że osoby starsze niosą wartości i doświadczenia, które trzeba szanować i z których warto korzystać. Propozycje kampanii nadesłane przez studentów zostaną ocenione przez akredytowanych jurorów, którzy wezmą pod uwagę m.in.: atrakcyjność, oryginalność i wiarygodność przekazu, jego emocjonalność, a także walory artystyczne i wizualne.

Autor najciekawszej koncepcji w konkursie „Nie odwracaj się” otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Na podstawie zwycięskiej pracy zrealizowana zostanie ogólnopolska kampania społeczna, mająca na celu niwelowanie barier społecznych pomiędzy pokoleniami. Konkurs „Nie odwracaj się” wpisuje się w hasła inicjatywy Komisji Europejskiej ogłaszającej br. jako Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Prace konkursowe studenci mogą nadsyłać do 15 maja br. Ogłoszenie wyników nastąpi 30 maja br. Więcej informacji o konkursie: http://www.fundacjadlaseniora.pl/o-konkursie

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation