updated 4:28 PM CEST, Jun 18, 2019
A+ A A-

Jaki kredyt na wykończenie M

Jaki kredyt na wykończenie M www.sxc.hu

Spadające ceny mieszkań kuszą wiele osób myślących o własnym M. Jednak zakup nieruchomości zazwyczaj otwiera jeszcze listę kolejnych wydatków – na urządzenie kuchni, położenie podłóg, wykończenie łazienki. Jak je sfinansować, gdy brakuje własnych środków? 

Kredyt hipoteczny nie tylko na zakup mieszkania

Banki oferują kilka rozwiązań. W większości banków osoby kupujące mieszkanie mogą liczyć na kredyt hipoteczny z dodatkowymi środkami na wykończenie lub remont mieszkania. Przyznając go biorą one bowiem pod uwagę docelową wartość nieruchomości.

-Jest to możliwe również w przypadku, kiedy kredytem finansujemy 100% ceny zakupu. Nie oznacza to jednak, że bank udziela wówczas kredytu na więcej niż 100% wartości nieruchomości. W przypadku, kiedy kredyt przeznaczony jest zarówno za zakup, jak i remont czy wykończenie mieszkania lub domu, bank określa tzw. wartość przyszłą nieruchomości, czyli wartość nieruchomości po remoncie czy wykończeniu. I właśnie ta wartość, zwykle wyższa niż cena zakupu, brana jest pod uwagę do określania wskaźnika LTV, który, obok zdolności kredytowej, decyduje o maksymalnej możliwej do uzyskania kwocie kredytu, w przypadku zabezpieczenia go na danej nieruchomości – mówi Łukasz Kosiński, Credit House Polska i Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF).

Ekspert zaznacza jednak, że aby otrzymać taki kredyt konieczne jest przygotowanie szczegółowego kosztorysu prac remontowych, zawierających informacje o zakresie i terminie ich wykonania. - Na podstawie kosztorysu bank oszacuje wspomnianą wcześniej wartość przyszłą nieruchomości oraz dokona późniejszego rozliczenia wykonania prac. Zwykle odbywa się to w formie inspekcji pracownika banku, który porównuje stan zmodernizowanej nieruchomości z przygotowanym wcześniej kosztorysem oraz dokumentacją zdjęciową ukazującą stan pierwotny lokalu lub domu. Czasem jednak wystarczy dostarczenie do banku zdjęć nieruchomości po remoncie, a w niektórych bankach kredytobiorca będzie zobowiązany do udokumentowania wydatków na remont w postaci faktur na całość lub określoną w umowie kredytowej część prac remontowych.

Z kredytu hipotecznego można sfinansować wszystkie elementy, które będą na stałe związane z nieruchomością, m.in. założenie instalacji, położenie tynków, podłogi czy glazury, budowę ścianek działowych, malowanie, zabudowę kuchni, zakup wbudowanego sprzętu AGD, wanny i całego „nieruchomego" wyposażenia łazienki oraz zabudowanych szaf wnękowych.

Jakie są inne możliwości sfinansowania wykończenia mieszkania, dowiecie się na stronie www.cashcom.pl.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation