updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Remont na urlopie

Remont na urlopie www.sxc.hu

Jak pokazują badania przeprowadzone przez Centrum Badania Opinii Społecznej, od kilku lat ok. 30 proc. Polaków poświęca swój urlop na remonty i prace domowe. Sezon wakacyjny to raj dla firm remontowych, elektryków, hydraulików i innych fachowców. Niestety, również dla tych nieuczciwych. 

Według CBOS-u niemal 1/3 respondentów podczas krótkoterminowych urlopów, zamiast relaksować się na plaży czy na działce, nadrabia zaległości w pracach domowych. Jak wynika z badania przeprowadzonego pod koniec ubiegłego roku, dla wielu Polaków okres wakacyjny to świetna – a często jedyna – okazja do remontu i drobnych zmian w mieszkaniach i domach.

I właściwie nie ma się co Polakom dziwić. Tydzień wolny od pracy to doskonała okazja, aby wysłać pociechy do dziadków lub na kolonie i w spokoju zaplanować remont, urządzić rajd po marketach z materiałami budowlanymi czy wreszcie na spokojnie znaleźć odpowiednich fachowców.

Do remontów zabieramy się zazwyczaj cały rok i angażujemy w nie znaczne środki finansowe. Żeby więc tygodniowy remont nie przerodził się w koszmar użerania o czas, pieniądze i jakość pracy z nierzetelnymi wykonawcami, warto zawczasu zaplanować takie przedsięwzięcie i zlecić je zaufanym osobom.

A jest o co się bać, bo na rynku roi się od „złotych rączek", które gonią za szybkim zyskiem. Każdy z nas na pewno słyszał o fachowcach, którzy chcą jak najszybciej zabrać pieniądze i zniknąć – najmniej przejmując się jakością wykonywanej pracy. Przed odpryskującą farbą czy krzywo ułożonym parkietem może nas jednak ochronić kilka prostych zasad bezpieczeństwa.

Po pierwsze, poszukując dobrego fachowca czy sklepu z odpowiednimi materiałami, zasięgnijmy opinii znajomych, rodziny. Poszukajmy danych na temat firmy na forach internetowych – konsumenci bardzo często ostrzegają się nawzajem przed nierzetelnymi wykonawcami czy hurtowniami. Warto też zapytać firmę czy sklep o referencje kontrahentów czy poprzednich zleceniodawców.

Bardzo ważne jest zweryfikowanie, czy firma, u której zamierzamy wykupić usługę, meble na zamówienie, czy materiały budowlane posiada aktualny certyfikat Rzetelnej Firmy. Złoty Certyfikat Rzetelności jest świadectwem, że firma nie ma zaległości wobec innych firm oraz klientów, że regularnie płaci podatki, a w swojej działalności kieruje się zasadami kodeksu etycznego. Certyfikat da nam pewność, że przedsiębiorstwo rzetelnie wykona swoją usługę i nie oszuka nas na pieniądze. Dodatkowo jeśli firma posiada taki certyfikat i baner Rzetelnej Firmy na swojej stronie www, w zakładce „referencje" można znaleźć potwierdzone przez pracownika Rzetelnej Firmy rekomendacje od firm, które były zadowolone ze współpracy.

Więcej rad, jak uniknąć nierzetelnych fachowców, znajdziecie na stronie cashcom.pl.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation