updated 3:09 PM CET, Jan 21, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Kibice rozrzutni podczas EURO

  • Napisane przez Kinga Wesoły / SIZ PAP
  • Dział: Euro 2012
Wyróżniony Kibice rozrzutni podczas EURO

Kibice chcą płacić więcej podczas EURO 2012. Planujący przyjazd na UEFA EURO 2012 kibice skłonni są sięgnąć głębiej do portfeli i wyłożyć na noclegi podczas mistrzostw nawet o 70% więcej, jeżeli tylko dostępne byłyby hotele wyższej kategorii.

Takie wnioski płyną z danych serwisu rezerwacyjnego StayPoland.com, zebranych w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Kibice rezerwujący przez StayPoland.com płacą za dzień pobytu średnio 317 zł za osobę w Warszawie, 324 zł w Poznaniu, 332 zł w Gdańsku i 414 zł we Wrocławiu. Do dyspozycji mają głównie miejsca w hotelach o standardzie 2 i 3 gwiazdek oraz w obiektach bez oficjalnej kategoryzacji, takich jak apartamenty, hostele i pokoje gościnne.

Jak tłumaczy Paweł Rytel z serwisu rezerwacyjnego StayPoland.com, wielu fanów futbolu szuka pokoi w luksusowych hotelach 4* i 5* położonych w centrach miast, zarezerwowanych dużo wcześniej dla organizatorów mistrzostw. Na nocleg w obiekcie o standardzie wyższym niż 2 i 3 gwiazdki kibice gotowi byliby bez problemu wyłożyć dodatkowe 119 zł na osobę w Warszawie, 164 zł w Poznaniu, aż 245 zł w Gdańsku i o 114 zł więcej we Wrocławiu.

Paweł Rytel dodaje, że cierpliwość popłaca i paradoksalnie maj może być najlepszym miesiącem na upolowanie prawdziwych okazji i znalezienie dobrego noclegu w niewygórowanej cenie, gdyż wiele hoteli zwalnia zablokowane dla grup pokoje.

 

{jumi [*8]}

Warszawa