updated 6:15 PM CET, Mar 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Euro 2012 „made in china”

  • Napisane przez P. Śpiewak
  • Dział: Euro 2012
Wyróżniony Euro 2012 „made in china”

Reklama Euro azjatyckiej sieci kablowej promuje mistrzostwa w sposób co najmniej dziwny. Jest piłka, wojna, Chopin i naziści - czego chcieć więcej?

Kilka dni temu w sieci pojawił się kolejny teledysk promujący Euro 2012. Ten jest jednak inny niż wszystko to, co widzieliśmy do tej pory. Nie ma tu miejsca na swojskie, wesołe „koko koko". W takt muzyki przypominającej koreańskie filmy propagandowe na stadionową murawę wychodzą piłkarze. Jednak sportowa walka szybko przeradza się w regularną bitwę. Na boisku pojawiają się czołgi, śmigłowce i strzelający do wszystkiego żołnierze. Oprócz tego można zobaczyć wybuchy i komiksowe pokemony. Wszystko w typowej dla azjatyckiego kina konwencji apokalipsy a la Matrix. Kamera unosi się nad stadionem, który otaczają zgliszcza Koloseum, Big Bena i Bramy Brandenburskiej, atakowane przez bombowce i wychodzących z okopów widmowych żołnierzy.

To nie żart, tylko prawdziwy film mający promować transmisję Euro 2012 w Hong Kongu. Wyprodukowała go największa tamtejsza telewizja kablowa – Now TV. Nawet tytuł śpiewanej po kantońsku piosenki „Bitwa na trawie" (lub „Bitewna trawa") daleki jest od głębokich metafor. Nasz region w Chinach wciąż postrzegany jest jako pole nieustającej walki, a Polska nadal kojarzy się z II Wojną Światową, cierpieniem i zniszczeniami.

{jumi [*9]}

Więcej w tej kategorii: Kibice rozrzutni podczas EURO »
Please provide full Credentials Infomation