updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Finał Advocaata?

  • Napisane przez TO-RT
  • Dział: Euro 2012
Wyróżniony Dick Advocaat fot. Голубев Андрей Dick Advocaat

Selekcjoner Rosji Dick Advocaat uważa, że jego zespół będzie czarnym koniem EURO 2012. Ambicją holenderskiego coacha jest poprawienie rezultatu krajana, Guusa Hiddinka, który przed czterema laty odpadł ze "Sborną" w półfinale.

"Boookmacherzy i eksperci największe szanse na triumf dają Niemcom, Hiszpanom i Holendrom. W Rosję wierzy niewielu. Ale to dobrze. Łatwiej atakować z drugiego planu. Naszym celem jest finał" - stwierdził Advocaat.

"Jestem pewien, że pierwszy mecz (8 bm. z Czechami we Wrocławiu) rozstrzygniemy na swoją korzyść. Mamy po prostu więcej atutów. I to w każdej formacji, może poza bramką. Wiem, że rywale na stadionie będą się czuli niemal jak w domu, bo Wrocław leży niedaleko czeskiej granicy, lecz moi chłopcy z pewnością nie przestraszą się żywiołowego dopingu. To raczej Czesi winni się nas obawiać. W ostatnich tygodniach Arszawin, Kerżakow, Pogriebniak czy Izmajłow mają coraz lepszą kondycję, toteż z dużym optymizmem podchodzę do naszych występów. Tym bardziej, że mamy doskonale warunki do regeneracji w hotelu Bristol oraz treningu na kameralnym, ale świetnie przygotowanym i pięknie położonym boisku w Sulejówku " - mówił trener, który po EURO 2012 wraca do ojczyzny i od nowego sezonu będzie szkoleniowcem PSV Eindhoven.

"Przykro mi żegnać się z Rosją, ale nie miałem innego wyjścia. Szefowie federacji chcieli ze mną rozmawiać o prolongacie umowy dopiero po zakończeniu ME. A ja lubię planować z większym wyprzedzeniem" - wyjaśniał prawie 65-letni szkoleniowiec, dodając, że postara się namówić włodarzy klubu na sprowadzenie dwu reprezentantów Rosji: Szyrokowa i Żyrianowa.

{jumi [*9]}

Warszawa