updated 4:15 PM CET, Mar 19, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Wygrana najlepszym prezentem dla Klose

  • Napisane przez TO-RT
  • Dział: Euro 2012
Miroslav Klose Miroslav Klose

9 czerwca obchodzę 34 lata, ufam, iż w wystąpię tego dnia przeciwko Portugalczykom, a mecz zakończy się naszym zwycięstwem – mówił w Gdańsku Miroslav Klose, gdzie kwateruje reprezentacja Niemiec.

- Znaleźliśmy tu doskonałe warunki, czujemy, że forma rośnie, jesteśmy głodni sukcesu, mile zaskoczyła nas kilkunastotysięczna widownia oklaskująca nas podczas treningu. W sobotę nasz trener Joachim Loew wystawi w ataku zapewne dwóch napastników – ale w kadrze jest ich czterech: Mario Gomez, Marco Reus, Lukas Podolski oraz ja." - dodał napastnik reprezentacji Niemiec.

„Portugalia to nieobliczalny zespół z megagwiazdą Cristiano Ronaldo oraz tak cenionymi graczami jak Nani, Pepe czy Raul Meireles. Zapewne ustępujemy im pod względem techniki, ale sądzę, że przewyższamy zgraniem, wydolnością oraz determinacją, a to chyba cechy decydujące o sukcesie w sportach drużynowych" – akcentował piłkarz urodzony w Opolu

Nawiązując do tego faktu stwierdził: „Pamiętam o swych polskich korzeniach, mam na Śląsku rodzinę i regularnie, nawet kilka razy w roku, ją odwiedzam. Dzięki temu nie zapomniałem języka polskiego, ani niepowtarzalnego smaku polskiej kuchni".

Futbolista potwierdził, że bez względu na efekt występu Niemców w mistrzostwach Europy rozstaje się z drużyną narodową. „Pogram jeszcze w piłkę sezon, albo dwa, ale jedynie w klubie Lazio Rzym, a co będzie potem dokładnie jeszcze nie wiem. Raczej na pewno zajmę się czymś związanym z futbolem. Kto wiem, może nawet w Polsce" – konkludował Klose.

{jumi [*9]]

Więcej w tej kategorii: « Finał Advocaata? Euro 2012 we Lwowie »
Please provide full Credentials Infomation