updated 1:46 PM CEST, Sep 21, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Gwiazdy Euro - Robert Lewandowski

  • Napisane przez Kos
  • Dział: Euro 2012
Wyróżniony Gwiazdy Euro - Robert Lewandowski fot. Roger Gorączniak

"Polska nadzieja na Euro" ma poprowadzić naszą reprezentację do pierwszego w historii awansu z grupy Mistrzostw Europy. Wszyscy polscy kibice oczekują, że to głównie Lewandowski będzie trafiał piłką do siatki naszych rywali.

Presja na Roberta i polski zespół wydaje się bardzo duża. W mediach mówi się, że mamy najsilniejszą kadrę od lat i nie powinniśmy mieć najmniejszych problemów z awansem z takiej grupy na Euro. Całe szczęście, że zarówno atmosfera w kadrze jak i doping polskich kibiców zdają się pozytywnie oddziaływać na naszą drużynę. Ostatnie mecze reprezentacji Polski też napawają optymizmem. W sparingach przed turniejem pokonaliśmy Słowację, Łotwę i Andorę. W ostatnim z tych meczów pięknym strzałem popisał się właśnie Lewandowski.

Kariera Roberta eksplodowała kiedy przeszedł z Lecha Poznań do Borussi Dortmund, która za polskiego piłkarza zapłaciła 4.5 miliona euro, co wtedy wydawało się ogromną kwotą. Dzisiaj każdy europejski klub za tą sumę w ciemno kupiłby Lewandowskiego. Niestety dla innych, dzięki wspaniałym dwum poprzednim sezonom w Dortmundzie, wartość naszego piłkarza wzrosła kilkukrotnie. Miniony sezon był dla Lewandowskiego i jego klubu fantastyczny. Podopieczni Jurgena Kloppa ustanowili rekord Bundesligi, zdobywając w sezonie 81 punktów, i tym samym obronili tytuł mistrzowski. W całym sezonie ligowym Robert zdobył 22 gole i zaliczył 10 asyst. Dodatkowo poprowadził swój zespół do triumfu w Pucharze Niemiec przeciwko wielkiemu Bayernowi Monachium, gdzie ustrzelił hat-trircka, a jego zespół pewnie ograł Bawarczyków 5:2. Ukoronowaniem wspaniałych występów polskiego zawodnika było ogłoszenie go najlepszym piłkarzem minionego sezonu w Niemczech. Przez wielu ekspertów Robert przymierzany jest do absolutnie najlepszych europejskich klubów, ale sam na razie nie zaprząta sobie tym głowy i, jak twierdzi, chce skupić się na Euro 2012.

Lewandowski zadebiutował w kadrze narodowej 10 września 2008 roku w meczu eliminacji Mistrzostw Świata z San Marino, gdzie ustalił wynik meczu na 2:0. Do tej pory rozegrał 42 spotkania, w których zdobył 14 bramek. Na Mistrzostwach Europy Lewandowski dopiero zadebiutuje, a już ciąży na nim ogromne brzemię. Uważany za lidera polskiej kadry zawodnik, zapytany o to co będzie robił pierwszego lipca odpowiedział, że będzie pił szampana w Kijowie. Tego z całego serca życzymy nie tylko Robertowi, ale i całej polskiej kadrze. Do finału jednak droga daleka, a przed nami pierwszy, niezwykle istotny mecz z Grekami. Za Roberta Lewandowskiego jak i za całą naszą drużynę ściskamy kciuki i życzymy powodzenia.

{jumi [*9]}

Warszawa

Polityka Prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.


Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Impresja Studio Promocji z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Drewnianej 5 lok. 3,. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

3. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Impresja Studio PR Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

4. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Podanie danych jest dobrowolne

6. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

7. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

8. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.

9. Ta strona zbiera w sposób automatyczny informacje zawarte w plikach cookies i wykorzystuje je w celach statystycznych oraz do usprawnienia funkcjonowania serwisu. Pliki Cookiem są też zbierane przez Google Analytics. Pliki cookies są plikami tekstowymi, które przechowywane są w komputerze użytkownika serwisu.

Wykorzystujemy dwa rodzaje plików cookies – tymczasowe i stałe. Pliki tymczasowe przechowywane są do momentu opuszczenia przez Ciebie naszej strony (poprzez wejście na inną stronę, wylogowanie lub wyłączenie przeglądarki). Pliki stałe przechowywane są w Twoim komputerze do czasu ich usunięcia lub przez czas wynikający z ich ustawień.

W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki, aby zablokować obsługę plików cookies lub każdorazowo uzyskiwać informacje o ich umieszczeniu w swoim urządzeniu. Inne dostępne opcje możesz sprawdzić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Większość przeglądarek domyślnie jest ustawione na akceptację zapisu plików cookies w komputerze. Informacje dotyczące ustawień przeglądarek internetowych dostępne są w jej menu (pomoc) lub na stronie jej producenta.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki
       

10. Przedstawicielem Administratora jest Tomasz Brzozowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.