updated 3:09 PM CET, Jan 21, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Srna: Rywale mniej groźni od kontuzji

  • Napisane przez TO-RT
  • Dział: Euro 2012
Darijo Srna fot. Кирилл Крыжановский Darijo Srna

„Jesteśmy zgraną i doświadczoną drużyną, prowadzoną od sześciu lat przed tego samego, świetnego trenera Slavena Bilica toteż wierzymy, że wyjdziemy z grupy - deklarował kapitan drużyny narodowej Chorwacji Dario Srna, która przygotowuje się w Warce do występu w mistrzostwach Europy.

„W Warce mamy doskonałe warunki zarówno do szlifowania formy I rozwiązań taktycznych, jak tez odpoczynku. Infrastruktura sportowa jest to na najwyższym poziomie, podobnie jak jadłospis. Do tego malownicza okolica, emanująca zielenią przyroda, czyste powietrze, urokliwe miasteczko z serdeczną i gościnną ludnością, piękna rzeka. – czego chciec więcej?" –pytał retorycznie piłkarza

"Głównym faworytem naszej grupy jest niewątpliwie Hiszpania, naszpikowana gwiazdami Barcelony. Wielu twierdzi, że obronią tytuł mistrza Europy, lecz trzy razy z rzędu nikomu się jeszcze nie udało wygrać wielkich piłkarskich imprez. Włosi są moim zdaniem słabsi niż zwykle, do tego zdeprymowani afera korupcyjną, które niedawno ujawniono w ich futbolu. Irlandczykom rezerwuję rolę outsidera, chociaż pod kierunkiem Giovanniego Trapattoniego nie grają już tak defensywnie jak dawniej" - mówił 30-letni gracz występujący w Szachtarze Donieck.

„W naszej reprezentacji brakuje tylko Dejana Lovrena, którego wyeliminowała kontuzja. Mam nadzieję, że mnie i moim kolegów będą omijały urazy. Ich obawiamy się bardziej niż rywali" – podsumował Srna.

{jumi [*9]}

Warszawa