updated 11:59 AM CET, Dec 18, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Strefa Kibica w Charkowie

Strefa Kibica w Charkowie Fot.: Grzegorz Micuła

Główna Strefa Kibica (Fan Zone) w Charkowie jest na Placu Wolności (największym placu w Europie) o pow. 36 000 m². Rozgrywane mecze transmitowane będą na siedmiu wielkich ekranach plazmowych.

Charkowska Fan Zone wytyczona została pomiędzy hotelem „Charków", ul. Sumską, Ogrodem Szewczenki i pomnikiem Lenina.

Rejon ten to tradycyjne miejsce masowych imprez, uroczystości i koncertów. Organizatorzy przewidują, że zmieści się tu nawet 100 tys. kibiców. Na terenie strefy kibica będą dziesiątki stoisk z jedzeniem i napojami, sklepu z pamiątkami i gadżetami związanymi z EURO 2012.

Przy Placu Wolności, z górującym nad nim pomnikiem Lenina, znajduje się stacja metra, którą od stadionu klubu Metalist, gdzie będą się odbywać mecze, dzielą tylko trzy stacje. Prócz oglądania meczów przygotowano dla kibiców koncerty, konkursy i występy gwiazd, m.in. grupy Boney M.

W pobliżu strefy jest też kort tenisowy, jeden z najstarszych w Europie parków zoologicznych, delfinarium i sale koncertowe. Zostało opracowanych 9 tras turystycznych po mieście i okolicach. Charkowskie firmy turystyczne przygotowały też dla chętnych dłuższe wycieczki - 4-, a nawet 6-godzinne. W ich trakcie będzie można nie tylko obejrzeć Charków, ale też wziąć udział w warsztatach na temat kultury ukraińskiej. Piwosze będą się zaś mogli wybrać na wycieczkę po pubach, połączoną z degustacją, na której usłyszą o historii ukraińskiego piwowarstwa. Kibicom będzie w Strefie Kibica pomagać 380 wolontariuszy z Ukrainy i 80 z miast bliźniaczych Charkowa.

http://pl.uefa.com

{jumi [*9]}

Warszawa