updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Eduardo: Do trzech razy sztuka

  • Napisane przez Tomasz Zapert
  • Dział: Euro 2012
Eduardo wikipedia Eduardo

Portugalczycy w spokoju i skupieniu trenowali w Opalenicy przed inauguracyjnym starciem z Niemcami (9 czerwca we Lwowie). Rezerwowy golkiper reprezentacji Eduardo, twierdzi, że pomimo słów krytyki

- między innymi ze strony eks-selekcjonera Carlosa Queirosa oraz długoletniego kapitana Luisa Figo – za sposób przygotowań do EURO 2012 zespół jeszcze bardziej się skonsolidował.

"Robimy swoje wedle starannie nakreślonego harmonogramu, urazy szczęśliwie nas omijają. Naturalnie dochodzą do nas wieści o krytyce, lecz to jedynie mobilizuje do pokazania niedowiarkom naszej klasy. Tym bardziej, zatem będziemy usiłowali udowodnić jak bardzo się mylili" – powiedział na konferencji prasowej bramkarz Benfiki Lizbona, który odniósł się również do spotkania z Niemcami

"Wnikliwie analizowaliśmy postawę przeciwnika. Wiemy, że czeka nas arcytrudne zadanie, ale ufamy, że mu podołamy i co najmniej zremisujemy. Zapewniam, że na lwowskim boisku damy z siebie wszystko. A jeżeli zwyciężymy to atmosfera wokół naszej ekipy z pewnością się poprawi" – dodał piłkarz.

Indagowany, czy pamięta, iż w czasie ostatnich wielkich turniejów Portugalczycy dwa razy ulegli Niemcom (na mundialu 2006 – 1:3 w meczu o brązowy medal, a na Euro 2008 - 2:3 w ćwierćfinale), Eduardo odrzekł: "Staram się o tym zapomnieć. Wierzę, że do trzech razy sztuka".

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation