updated 8:13 PM CET, Jan 17, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Gwiazdy Euro - Cristiano Ronaldo

  • Napisane przez Kos
  • Dział: Euro 2012
Wyróżniony Gwiazdy Euro - Cristiano Ronaldo fot. Alejandro Ramos

O pozyskanie tego zawodnika mogą starać się jedynie najbogatsze kluby świata. Obecny zawodnik Realu Madryt marzy jednak, by odnieść sukces nie tylko klubowy, ale i reprezentacyjny.

Pierwszym seniorskim klubem Portugalczyka był Sporting Lizbona, do którego trafił w 2001 roku. Po kilku świetnych występach po młodego zawodnika dwa lata później zgłosił się europejski gigant - Manchester United - do którego przeszedł za 12 milionów funtów, stając się tym samym najdroższym w historii piłkarzem młodego pokolenia w Anglii. Barwy Czerwonych Diabłów Ronaldo reprezentował przez 6 lat, w ciągu których zdobył każdy możliwy tytuł ze swoim klubem. Najcenniejszym wydaje się trzykrotne zdobycie mistrzostwa kraju oraz wygranie Ligi Mistrzów w 2008 roku. W 2009 Ronaldo stał się jak dotąd najdroższym w historii piłkarzem na świecie. Na transfer za kwotę 93,2 miliony euro zdecydował się Real Madryt, w którym Portugalczyk występuje do dziś. Statystyki Cristiano w Realu są niesamowite. Zawodnik w 101 meczach zdobył aż 112 bramek, co daje średnią ponad 1 bramkę na mecz. W ostatnim sezonie ligowym Ronaldo ze swoim klubem wywalczył mistrzostwo Hiszpanii i zdobył 46 bramek.

Portugalczyk to piłkarz kompletny i w każdym calu doskonały. Potrafi świetnie dryblować, strzelać na bramkę i jest bardzo szybki. Często w pojedynkę potrafi rozsztrzygnąć losy meczu, czego w trudnych momentach oczekują od niego rodacy. W swojej karierze Ronaldo strzelił mnóstwo pięknych bramek, takich jak ta.

Medal na międzynarodowych rozgrywkach Ronaldo otrzymał 8 lat temu, kiedy Portugalia została wicemistrzem Europy. Na ostatnim turnieju dotarli tylko do ćwierćfinałów ulegając Niemcom. Nic więc dziwnego, że wszystkim Portugalczykom marzy się złoty medal, a pomóc w tym ma im właśnie ich gwiazda. Niestety dla nich turniej nie rozpoczął się tak jak chcieli. W pierwszym spotkaniu Ronaldo i spółka przegrali z Niemcami 1:0. Teraz czas na rewanż - zapowiadają piłkarze Portugalii. 13 czerwca zmierzą się z Danią, która sensacyjnie ograła inną potęgę - Holandię.

{jumi [*9]}

Warszawa