updated 6:15 PM CET, Mar 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Gwiazdy Euro - Andres Iniesta

  • Napisane przez Kos
  • Dział: Euro 2012
Wyróżniony Andres Iniesta fot. Якушкин Иван Andres Iniesta

Andres Iniesta to prawdziwa ostoja i mózg drużyny Hiszpanii. Jednak nawet przy jego znakomitej grze piłkarzom z Półwyspu Iberyjskiego nie udało się pokonać Włochów. Czy będzie w stanie zmotywować swój zespół do zdobycia tytułu drugi raz z rzędu?

Swoją karierę juniorską Iniesta rozpoczynał w hiszpańskim Albecete. W wieku 12 lat przeniósł się do juniorskiej drużyny Barcelony, by od 2002 roku na dobre zostać w składzie pierwszego zespołu. W tym czasie zawodnik był już dwukrotnym Mistrzem Europy - raz z drużyną U-16 i raz z U-19. Swój debiut w pierwszej Barcelonie Iniesta zaliczył mając 18 lat, a już rok później był podstawowym graczem pierwszej jedenastki Dumy Katalonii. Sam zawodnik zapowiedział, że chce właśnie w tym klubie dożyć piłkarskiej emerytury. Przez 10 lat gry na Camp Nou, Andres wraz z zespołem osiągneli wszystkie możliwe trofea. Z Iniestą w składzie Katalończycy zdobywali m.in. pięciokrotnie mistrzostwo Kraju, trzykrotnie Ligę Mistrzów i Superpuchar Hiszpanii.

28-letni Iniesta, mimo że z pozoru nie wygląda na zawodnika światowego formatu, potrafi w pojedynkę rozstrzygać losy spotkań. Jest to piłkarz, któremu niezwykle ciężko jest odebrać piłkę, ma przegląd całego placu gry i zalicza wiele asyst. Sam też zdobywa ważne bramki dla swoich zespołów, tak jak w półfinałowym meczu Ligi Mistrzów z Chelsea, gdy w doliczonym czasie zdobył gola i zapewnił Barcy awans do finału.

Iniesta poprowadził drużynę narodową w 2010 do zdobycia tytułu Mistrzów Świata. 2 lata wcześniej również pomógł wywalczyć Hiszpanom Mistrzostwo Europy. Jak sam zapowiedział, on i jego koledzy są nadal głodni sukcesów. Hiszpańscy piłkarze chcą dokonać historycznego osiągnięcia. Nikt bowiem nie wygrał Euro, Mistrzostw Świata i kolejnego Euro pod rząd. Warto zaznaczyć, że Hiszpania ma duże szanse by tego dokonać. W swoim składzie oprócz Iniesty jest wielu innych doskonałych piłkarzy, ale to właśnie ten filigranowy zawodnik wydaje się popychać swoich kolegów naprzód.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation