updated 1:23 PM CEST, Apr 25, 2019
A+ A A-

Nowy program dopłat do kredytów hipotecznych

Wyróżniony Nowy program dopłat do kredytów hipotecznych

Po "Rodzinie na swoim" na polskim rynku pojawi się nowy program dopłat do kredytów hipotecznych. Warunkiem uzyskania dofinansowania będzie zakup nieruchomości spełniającej określone standardy energetyczne.

W programie Rodzina na swoim od 2007 roku udzielono dopłat w ramach prawie 145 tysięcy zobowiązań zaciągniętych w bankach. Na nowy program „Dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych" w latach 2013-2018 zaplanowano 300 mln zł. Pojedyncza dopłata dla przeciętnego wnioskodawcy będzie mogła sięgnąć 40 tys. zł w przypadku domów i 15 tys. zł brutto w przypadku kredytowanych mieszkań.
Celem NFOŚiGW przy realizacji tego programu jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla o około 50000 ton rocznie. O dofinansowanie do kredytu hipotecznego będą mogły starać się osoby fizyczne budujące domy jednorodzinne, kupujące od deweloperów domy jednorodzinne i mieszkania w domach wielorodzinnych ale pod warunkiem, że spełnią one określone kryteria energooszczędności. Wysokość dopłaty będzie uzależniona od osiągniętego przez budynek (mieszkanie) wskaźnika zapotrzebowania na energię użytkową do ogrzewania.

Przykładowo, dla domów jednorodzinnych NF40 – EUco ≤ 40 kWh/(m2;rok) oznacza dopłatę w wysokości 20 000 zł brutto, natomiast NF15 – EUco ≤ 15 kWh/(m2;rok) – dopłatę 40 000 zł brutto.
Korzyścią dla kredytobiorcy ma być obniżenie ciężaru kredytu i obniżenie kosztów eksploatacji nieruchomości.
W wybranych przez NFOŚiGW bankach oferty dopłaty powinny pojawić się w I kwartale 2013 roku.

 

www.bankier.pl

http://otodom.pl

{jumi [*9]}

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 21 czerwiec 2012 12:12
Alicja Micuła

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Please provide full Credentials Infomation