updated 4:42 PM CET, Jan 19, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Silva: Medal w zasięgu

  • Napisane przez TO-RT
  • Dział: Euro 2012
Silva: Medal w zasięgu http://pl.uefa.com

„Czujemy, że jesteśmy o krok o zakwalifikowania się do strefy medalowej mistrzostw Europy. Mam świadomość, że zwycięstwo nad Francją nam to zagwarantuje" – twierdzi rozgrywający reprezentacji Hiszpanii David Silva.

„W dwóch pierwszych meczach imprezy nasz rywal zaprezentował wysokie umiejętności, w trzecim zawiódł, ale nie sądzę, chociaż nie ukrywam chciałbym, żeby powtórzyli tak bezbarwny występ. To był raczej wypadek przy pracy, jaki często przytrafiają się mocnym ekipom podczas turniejów piłkarskich" – uważa zawodnik Manchesteru City.

„Trójkolorowi dysponują jedną z młodszych drużyn na EURO. Przypuszczam, że na szczyty swoich możliwości wkroczą za kilka lat, ale już dziś są groźni. Kluczem do naszego sukcesu wydaje się zneutralizowanie poczynań ich dyrygenta - Francka Ribery'ego, bez wątpienia jednego z czołowych piłkarzy nie tylko na tej imprezie" – mówi Silva.
„Naszą bolączką pozostaje atak. Selekcjoner w potyczkach grupowych testował różne jego warianty. Jestem przekonany, że przeciwko Francuzom wybierze właściwe ustawienie, a my zrealizujemy jego plan i zagramy skutecznie" – podkreśla gracz.
Mecz Hiszpanów z Francuzami odbędzie się 23 czerwca o godz. 20.45 na stadionie w Kijowie.
{jumi [*9]}

Warszawa