updated 1:35 PM CET, Dec 10, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Gwiazdy Euro - Mesut Oezil

  • Napisane przez as
  • Dział: Euro 2012
Gwiazdy Euro - Mesut Oezil wikimedia commons

O Mesucie Özilu mówi się, że potrafi rozbroić nawet najbardziej zgraną obronę. Mimo że sam nie strzelił żadnego gola, został wybrany zawodnikiem meczu Niemcy-Grecja. Czy jest gotów stawić czoła Włochom?

Drużyna Cesare Prandellego ma się czego obawiać. Jak wielu obserwatorów zdążyło zauważyć, skład Niemiec to prawdziwy dream team. Niszczycielscy w ataku, mocni w obronie i doskonale zgrani ze sobą, zawodnicy Die Mannschaft z impetem przedzierają się w kierunku finału – a kluczem do tego sukcesu jest właśnie 23-letni pomocnik.

Mimo młodego wieku, Özil zdążył już zasłużyć się zarówno dla swoich rodaków, jak i Realu Madryt. Dla Hiszpanów gra od 2010 i już w pierwszym sezonie przyczynił się do zdobycia przez nich Pucharu Króla. W tym samym roku zabłysnął na mundialu w Południowej Afryce, docierając ze swoją drużyną do półfinału.

Podczas obecnych mistrzostw krytykowany był za grę poniżej swoich możliwości. Swojego pomocnika bronił trener reprezentacji, Joachim Löw – Mesut idealnie realizuje moje pomysły. Gra na niesamowitym poziomie, z łatwością przejmuje piłkę, a swoimi podaniami potrafi całkowicie rozbić obronę. Trener wyraził również przekonanie, że w kolejnych meczach można będzie się spodziewać „eksplozji formy” Özila.

Po meczu z Grecją trudno uznać ten entuzjazm za bezpodstawny. Pewności siebie nie traci również sam zawodnik – Pragniemy dostać się do finału i zrobimy wszystko, by to osiągnąć – powiedział w wywiadzie dla „Sun” – Nie ma dla nas znaczenia czy zagramy Anglią czy z Włochami.

Wiadomo już, że to z drużyną Azzurri zmierzą się w półfinałach Niemcy. Oba składy dysponują doświadczonymi napastnikami, wiele więc zależeć może od pozostałych elementów. Dzięki fantastycznej kontroli nad piłką, błyskotliwym podaniom i kreatywności, to właśnie Özil może przechylić szalę na korzyść Die Mannschaft.

Ostatnie spotkanie z Włochami na Mistrzostwach Świata w RPA skończyło się dla Niemców utratą dwóch goli i porażką. Ile zmieniło się w obu drużynach przekonamy się w czwartek 28 czerwca o godz. 20.45. Będzie to jednocześnie ostatni mecz Euro 2012 rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie.

{jumi [*9]}

Warszawa