updated 4:15 PM CET, Mar 19, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Bohater "Nietykalnych" w Warszawie

Prawdziwi bohaterowie "Nietykalnych" fot. rollingplanet.net Prawdziwi bohaterowie "Nietykalnych"

Film „Nietykalni" wywołał lawinę dyskusji i refleksji. Teraz jest okazja, by spotkać się z jego bohaterem i autorem książki „Odmieniłeś moje życie", Abdulem Sellou. A przy okazji można zobaczyć wzruszający obraz „Nietykalni" oparty na historii, która wydarzyła się naprawdę.

Abdul Sellou opowiedział swoją historię w książce „Odmieniłeś moje życie". Choć wydaje się ona nieprawdopodobna, to jednak wszystko, o czym pisze Sellou, miało miejsce w rzeczywistości. Fabuła tej autobiograficznej książki opiera się na wzlotach i upadkach przyjaźni między Algierczykiem wychowanym na blokowisku, a bogatym arystokratą Philippem Pozzo di Borgo. Pierwszy skończył swoją edukację w wieku lat 16, a życie go nie rozpieszczało. Dopuszczał się kradzieży i włamań, co w końcu zaprowadziło go do więzienia. Z kolei di Borgo to intelektualista i miłośnik sportów. Jego zamiłowanie sprawiło jednak, że wylądował na wózku inwalidzkim, sparaliżowany od głowy w dół. Wypadek na paralotni uwięził go w jego własnym ciele. Dwaj bohaterowie spotykają się, kiedy pośredniak kieruje Algierczyka do pracy przy sparaliżowanym arystokracie. Abdel nie wie jednak, jak być asystentem dla tetraplegika. Bycie osobistym pielęgniarzem osoby, która wymaga stałej opieki medycznej wcale nie jest łatwe. Życie Abdula Sellou zaczyna się więc kręcić wokół zabiegów pielęgnacyjnych, wożenia pacjenta jaguarem i zabierania go na rehabilitację.
Zarówno książka, jak i film podkreślają wartość przyjaźni, jaka wytworzyła się między ludźmi, których z początku dzieliło wszystko. Okazało się jednak, że coś ich łączy – obaj stają się „nietykalni" - czy to ze względu na chorobę, czy pochodzenie i brak wykształcenia. Sellou i di Borgo z czasem zbliżyli się do siebie, ucząc się od siebie nawzajem innego sposobu patrzenia na otaczający ich świat. Teraz każdy z nich idzie własną drogą, ale obaj są szczęśliwi.
Film „Nietykalni" powstał na podstawie książki Abdela Sellou. To świetna komedia, która nie tylko bawi i cieszy, ale i wzrusza. Patrzymy w nim na dwójkę bohaterów, którzy przełamują swoje własne ograniczenia i bariery i mimo wszelkich przeciwieństw, cieszą się życiem. Obraz Oliviera Nakache i Erica Toledano osiągnął niebywały sukces we Francji, a potem także w innych państwach Europy.
Teraz każdy widz ma rzadką okazję, by zobaczyć prawdziwego bohatera filmu i książki – Abdula Sellou. We wtorek 3 lipca odbędzie się specjalny pokaz filmu „Nietykalni" połączony z promocją książki „Odmieniłeś moje życie". Seans rozpocznie się o godz. 20. Chętni będą mogli zdobyć autograf autora książki i zakupić film „Nietykalni". Wydarzenie odbędzie się w kinie Atlantic na ul. Chmielnej 33 w Warszawie. Aby wziąć w nim udział, należy wysłać mail-a na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i czekać na potwierdzenie rezerwacji miejsca. Wstęp wolny. Patronami wydarzenia są: Wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz, Audioteka.pl, Kino Atlantic i Entropiaslowa.pl.

{jumi [*7]}

Please provide full Credentials Infomation