updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

PZPN wybierze nowego trenera

  • Napisane przez as
  • Dział: Euro 2012
PZPN wybierze nowego trenera wikimedia commons

Już za dwa tygodnie dowiemy się, kto poprowadzi biało-czerwonych na MŚ 2014. Nazwiska trzech kandydatów ogłosił prezes PZPN Grzegorz Lato – nie ma wśród nich trenerów zza granicy.

Waldemar Fornalik, Maciej Skorża i Michał Probierz zostali wymienieni przez Latę jako „poważni kandydaci” na stanowisko selekcjonera reprezentacji. Prezes stawia na narodową kartę, tłumacząc się nadchodzącymi eliminacjami do MŚ w Brazylii - Jest też gros tzw. zawodników z zagranicy, ale nie mamy czasu – zdradził w wywiadzie dla RMF FM.

Decyzja o nominacji trenera polskiej kadry ma wg Laty zapaść najpóźniej 15 lipca. Agnieszka Olejkowska, rzeczniczka prasowa Związku uważa, że prawdopodobny jest termin 10 lipca. Wymieniła również kandydaturę Svena Görana Erikssona, szwedzkiego szkoleniowca, który z dużymi sukcesami prowadził takie drużyny, jak Benfica, Lazio, Manchester City oraz reprezentację Anglii.

Obrady PZPN są już w toku. Poza ustaleniami dotyczącymi nowego trenera, członkowie zarządu wysłuchali sprawozdania Franciszka Smudy, który tłumaczył się z porażki Polaków w fazie grupowej.

Najbliższy mecz eliminacyjny do Mistrzostw Świata już 7 września. Biało-czerwoni zmierzą się z Czarnogórą.

{jumi [*9]}

Więcej w tej kategorii: « Gdy sędzia śpi Wielcy nieobecni »
Please provide full Credentials Infomation