updated 3:09 PM CET, Jan 21, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Już nie Narodowy Stadion im. Kazimierza Górskiego

Decyzją Sejmu Stadion Narodowy zmienił nazwę uchwałą na wniosek sejmowej komisji kultury fizycznej i sportu. Stadion Narodowy w Warszawie nosi już imię legendarnego trenera polskiej reprezentacji piłki nożnej Kazimierza Górskiego.

"Sejm, wyrażając wdzięczność i szacunek Kazimierzowi Górskiemu, najwybitniejszemu trenerowi w historii polskiej piłki nożnej, wnioskuje o nazwanie jego imieniem Stadionu Narodowego w Warszawie" - głosi uchwała. Gdy posłowie podejmowali uchwałę na sejmowej galerii byli m.in. piłkarze z drużyny Górskiego: Henryk Kasperczak i Lesław Ćmikiewicz oraz syn Górskiego, Dariusz.
Ostatni mecz Euro 2012 rozgrywany w Warszawie między reprezentacjami Niemiec i Włoch odbędzie się więc już na Stadionie im. Kazimierza Górskiego. Warszawski obiekt może pomieścić 58 tys. widzów i stanowi największą arenę w Polsce zbudowaną na Euro 2012.
Kazimierz Górski (1921-2006) był w latach 1970-1976 selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski, z którą zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku oraz srebrny cztery lata później w Montrealu. W mistrzostwach świata w Niemczech w 1974 jego podopieczni zajęli trzecie miejsce. W plebiscycie "Piłki Nożnej" uznany został za najlepszego polskiego trenera w XX wieku.
{jumi [*9]}

Warszawa