updated 12:37 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Odzyskaj pieniądze za wycieczkę z Triadą

Odzyskaj pieniądze za wycieczkę z Triadą www.sxc.hu

Osoby, które nie będą mogły odzyskać pieniędzy od upadającego biura podróży Triada mogą liczyć na pomoc swoich banków. Pomogą one jednak jedynie tym, którzy za wycieczkę zapłacili kartą. Ten rodzaj płatności objęty jest bowiem szczególnymi regulacjami zabezpieczającymi interes klienta.

Upadające biuro podróży Sky Club, klientom znane też jako Triada, miało ubezpieczenie w wysokości 25 milionów złotych. Tymi pieniędzmi dysponuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i to do niego należy zwracać się z wnioskiem o zwrot utraconych pieniędzy. W pierwszej kolejności środki z ubezpieczenia urząd przeznaczy jednak na zorganizowanie powrotu dla ok. 6000 klientów biura, którzy przebywają za granicą. Pieniędzy może więc nie wystarczyć dla tych, którzy zapłacili, a jeszcze nie wyjechali.
Nie powinni jednak martwić się ci, którzy za wycieczkę zapłacili kartą. Taka forma płatności powoduje bowiem, że bank może pomóc w odzyskaniu pieniędzy. Aby taka pomoc była jednak skuteczna, należy przestrzegać pewnych zasad. Po pierwsze należy podjąć próbę kontaktu z biurem podróży i domagać się zwrotu środków.
Jeśli otrzymamy odpowiedź odmowną lub nie otrzymamy żadnej odpowiedzi, to dopiero wtedy należy złożyć reklamację w banku. Należy w niej opisać zaistniałą sytuację. Jako załącznik warto przedstawić kopię umowy wycieczki. Warto też udokumentować, że wcześniej kontaktowaliśmy się z biurem. Dowodem na to może być np. kopia wysłanej reklamacji lub billing pokazujący, że próbowaliśmy wyjaśnić sprawę telefonicznie.
Jak dalej postępować, aby odzyskać utracone pieniądze za wycieczkę, możecie przeczytać na stronie www.cashcom.pl.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation