updated 4:15 PM CET, Mar 19, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Tak dla obwodnicy trójmiejskiej!

Wyróżniony Tak dla obwodnicy trójmiejskiej! http://popieramopat.pl

Mieszkańcy, którym zależy na rozwoju aglomeracji Trójmiasta wiedzą, że jej dalszy rozkwit nie nastąpi bez usprawnienia układu drogowego, postanowili więc zorganizować społeczną akcję poparcia dla jej realizacji. "Niewydolna" jest – na odcinku od Gdyni do Wejherowa – droga krajowa nr 6, a korki są na niej codziennym widokiem, szczególnie w czasie letnich wakacji. Szansą na naprawienie sytuacji jest realizacja Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiasta.

Ideą Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiasta, która ma być przedłużeniem Obwodowej Trójmiasta (S6), jest odciążenie drogi krajowej nr 6 i usprawnienie ruchu w obszarze aglomeracji. Trasa ma przebiegać w północnej części Gdyni, od północnego-wschodu omijać Rumię i Redę, a następnie włączyć się do istniejącego układu transportowego.
Budowa trasy o długości 14 km ma kosztować od 1,1 mld zł do 1,5 mld zł, ale najbliższy możliwy termin rozpoczęcia inwestycji to około 5 do 15 lat.
Mimo korzyści płynących z realizacji inwestycji, takich jak: poprawa dostępności komunikacyjnej północnej części województwa pomorskiego, alternatywne połączenie drogowe, usprawnienie ruchu na drodze krajowej nr 6, zmniejszenie korków i skrócenie czasu podróży, poprawa warunków życia mieszkańców aglomeracji Trójmiasta, wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego, zmniejszenie emisji spalin, spadek poziomu hałasu, uruchomienie potencjałów gospodarczych, nowe obszary inwestycyjne (m.in. „Dolina Logistyczna"), szanse rozwoju dla przedsiębiorstw czy wzrost atrakcyjności turystycznej regionu - nie ma zarezerwowanych środków finansowych, które mogłyby zostać przeznaczone na przeprowadzenie tej inwestycji.
Celem społecznej akcji PopieramOPAT.pl jest doprowadzenie do realizacji Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej - kluczowej inwestycji dla rozwoju północnej części województwa pomorskiego, która rozwiąże problemy transportowe, ułatwi życie mieszkańcom i przyczyni się do uruchomienia nowych potencjałów gospodarczych.
Mieszkańcy zdecydowali się koordynować akcję, która ma doprowadzić do podjęcia wiążących decyzji i zabezpieczenia wystarczających funduszy. Inicjatywa ma charakter oddolny, obywatelski i polega na zbieraniu podpisów pod listą poparcia dla budowy Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej, aby doprowadzić do wywarcia społecznego wpływu na decydentów odpowiedzialnych za realizację polityki transportowej.
Organizatorzy akcji zapraszają do współpracy zarówno instytucje, organizacje jak i osoby prywatne, wierząc, że wspólnie można doprowadzić do finalizacji budowy drogi. Akcję zamierzją kontynuować do momentu osiągnięcia zamierzonego celu.
www.popieramopat.pl
{jumi [*9]}

Ostatnio zmienianyczwartek, 26 lipiec 2012 10:24
Alicja Micuła

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Please provide full Credentials Infomation